05.09.2016 12:41

The Dillinger Escape Plan na 2 koncertach w Polsce w 2017

Amerykańska grupa przyjedzie w lutym 2017 roku do Warszawy i Krakowa. To może być ostatnia okazja, by ujrzeć ją na żywo.

The Dillinger Escape Plan na 2 koncertach w Polsce w 2017
foto: Chris Pizzello / Invision / AP / Fotolink

Nastały ciekawe czasy dla fanów The Dillinger Escape Plan. Z jednej strony powinni być poważnie zaniepokojeni informacjami o planowanym zakończeniu kariery, z drugiej mogą się ekscytować zapowiedziami nowego krążka. Do pozytywnych wiadomości dołączyła właśnie ta najważniejsza: grupa przyjedzie do Polski na dwa koncerty!

Greg Puciato i spółka wystąpią 11 lutego 2016 roku w warszawskim klubie Stodoła oraz dzień później w krakowskim Kwadracie. Bilety na oba wydarzenia w cenie 99 zł trafią do sprzedaży w środę, 7 września 2016 o godzinie 11:00. Warto się nimi zainteresować - może to być ostatni dzwonek, by ujrzeć zespół na żywo... a o wyjątkowości jego koncertów chyba nikogo przekonywać nie trzeba.

The Dillinger Escape Plan będzie promował w Polsce swój szósty krążek zatytułowany „Dissociation”. Wydawnictwo trafi na rynek 14 października 2016 roku. Zgodnie ze słowami gitarzysty Bena Weimana będzie to prawdopodobnie jego ostatnie dzieło, ale Greg Puciato nie widzi w tym powodów do smutku.

"

Świat powinien wiedzieć, że byliśmy absolutnie wolni i robiliśmy przez te wszystkie lata, co tylko chcieliśmy, bez żadnych oczekiwań co do przyszłości. "

Przez prawie 20 lat kariery The Dillinger Escape Plan zdążył zaskarbić sobie przychylność i szacunek fanów za sprawą eksperymentalnego podejścia do ciężkiej muzyki, która w jego wykonaniu wymyka się prostym klasyfikacjom. Grupa ma na koncie m.in. EP-kę z Mikiem Pattonem pt. „Irony Is A Dead Scene”.

Wybieracie się na polskie koncerty The Dillinger Escape Plan?

Jakub Gańko
Tagi: Koncerty The Dillinger Escape Plan