11.08.2017 10:24

The Dillinger Escape Plan w Krakowie [GALERIA]

Kapela zaprezentowała się w klubie Kwadrat i kolejny raz udowodniła, że jeżeli chodzi o zwariowane sceniczne show to nie ma sobie równych.

The Dillinger Escape Plan w Krakowie [GALERIA]
foto: Romana Makówka / Antyradio.pl

The Dillinger Escape Plan to prawdziwa koncertowa petarda - to, co się dzieje na tych koncertach ciężko oddać słowami. Greg Puciato lubi zeskakiwać ze sceny, wspinać się na balkony, z których skacze w tłum - najwidoczniej niczym kot ma dziewięć żyć.

Kapela wydała album „Dissociation” 14 października 2016 roku i jednocześnie zapowiedziała koniec kariery. Krakowski koncert promujący krążek odbył się 10 sierpnia 2017 roku w klubie Kwadrat. Początkowo występ był zaplanowany na 12 lutego 2017, ale zespół miał wypadek i musiał odwołać zaplanowane koncerty. Całe szczęście The Dillinger Escape Plan oraz całej ekipie podróżującej z formacją nic poważnego się nie stało.

Zobaczcie, jak zespół wypadł przed krakowską formacją:

Przed koncertem kapeli jako support zaprezentował się m.in. God Mother, który również wie, co to znaczy spektakularne show. Wokalista kapeli wyskoczył w widownię i śpiewał do mikrofonu skacząc po sali oraz balkonie.

W Krakowie zaprezentował się również The Number Twelve Looks Like You. Amerykańska kapela ma na swoim koncie cztery studyjne krążki, przy czym ostatni ukazał się „Worse Than Alone” w 2009 roku.

Zobaczcie, jak metalowa kapela wypadła na klubie Kwadrat:

The Dillinger Escape Plan w ramach tournée wystąpił też na festiwalu Wacken Open Air 4 sierpnia 2017. Najbliższy koncert zespołu odbędzie się 11 sierpnia 2017 w Budapeszcie.

Aleksandra Degórska
Tagi: Koncerty The Dillinger Escape Plan Romana Makówka Galeria