20.11.2016 09:53

The Exploited, GBH i The Casualties w Krakowie [GALERIA]

19 listopada 2016 roku, z okazji 25-lecia Galicji Productions, w Krakowie zagrały kapele ze Szkocji, Anglii i Stanów Zjednoczonych. Zobaczcie, jak wyglądało to wydarzenie!

The Exploited, GBH i The Casualties w Krakowie [GALERIA]
foto: Romana Makówka / Antyradio.pl

W klubie Kwadrat w Krakowie pojawiły się trzy punkrockowe zespoły, które na kilka godzin porwały fanów w iście „urodzinowym” stylu.

Jako pierwsza na scenie pojawiła się kapela z Nowego Jorku, The Casualties, która zaprezentowała fanom powrót do złotej ery ulicznego punk rocka. Muzycy mieli z czego wybierać, bowiem do tej pory wydali 10 studyjnych albumów, z których najnowszy „Chaos Sound” ukazał się 22 stycznia 2016 roku.

Kolejni zaprezentowali się członkowie GBH, czyli Grievous Bodily Harm, który tworzą Colin Abrahall, Ross Lomas, Colin „Jock” Blyth i Scott Preece. W latach 90. GBH skierował się bardziej w kierunku sceny metalowej o czym mogą świadczyć ich późniejsze płyty „From Here To Reality” czy „Church Of Truly Wraped"”, jednak grupa nigdy nie zerwała z punkowymi korzeniami.

Ostatnią kapelą, która uświetniła 25-lecia Galicji Productions była The Exploited. W 1981 roku na rynku ukazał się ich debiutancki longplay – „Punk's Not Dead” i ma na swoim koncie 8 studyjnych albumów.

Galicji Productions życzymy życzymy kolejnych muzycznie udanych 25 lat!

Justyna Kierzkowska
Tagi: Koncerty Romana Makówka Galeria