21.09.2016 11:43

The Exploited, GBH i The Casualties zagrają w Krakowie

19 listopada 2016 roku, z okazji 25-lecia Galicji Productions, w Krakowie zagrają kapele ze Szkocji, Anglii i Stanów Zjednoczonych. Czego będzie można posłuchać?

The Exploited, GBH i The Casualties zagrają w Krakowie
foto: materiały prasowe

Do klubu Kwadrat w Krakowie zawitają punkrockowe zespoły z trzech krajów. Szkocki The Exploited, angielski GBH oraz amerykański The Casualties. Grupy zaprezentują najlepszy materiał z płyt wydanych w ciągu wszystkich lat koncertowania.

The Exploited

To zespół zaliczany do tzw. drugiej fali brytyjskiego punka. Powstał w 1979 roku w Edynburgu z inicjatywy byłego żołnierza Wattie Buchana. W pierwszym składzie znaleźli się także – gitarzysta Big John Duncan, perkusista Andrew „Dru Stix” Campbell, basista Gary McCormack oraz wokalista Terry Buchan, który jednak szybko odszedł z formacji.

Grupa zaczynała od grania tak zwanego Oi!, czyli gatunku oscylującego między punkami a skinheadami, obecnego na Wyspach Brytyjskich pod koniec lat 70. Z czasem przekształciła się w zespół grający szybkiego ulicznego punka i jego hardcore’ową odmianę. W 1981 roku na rynku ukazał się ich debiutancki longplay – „Punk's Not Dead” (numer 1. na liście niezależnych albumów tamtego roku) i pierwszy krążek koncertowy „On Stage”, będący zapisem występu w rodzinnym mieście.  Zespół ma na swoim koncie 8 studyjnych albumów.

GBH

Grievous Bodily Harm w skrócie GBH to obok The Exploited najpopularniejszy zespół drugiej fali brytyjskiego punk rocka. Grupa dała swój pierwszy koncert 12 września 1980 roku w Birmingham. Od początku trzon zespołu stanowili wokalista Colin Abrahall, Colin gitarzysta „Jock” Blyth oraz basista Ross Lomas. W ciągu wieloletniej kariery przez zespół przewinęło się czterech perkusistów. Od 1993 roku gra w niej Scott z grupy Bomb Disneyland.

W latach 90. GBH, podobnie jak i The Exploited, skierował się bardziej w kierunku sceny metalowej o czym mogą świadczyć ich późniejsze płyty „From Here To Reality” czy „Church Of Truly Wraped"”, jednak grupa nigdy nie zerwała z punkowymi korzeniami. Niejako powrót do starego grania stanowią jej dwa ostatnie albumy – „Punk Junkies" z 1997 roku i „Ha Ha” z 2002. 

The Casualties

Muzycznie The Casualties nawiązuje do dokonań angielskich kapel punkowych spod znaku The Exploited, The Varukers, G.B.H. czy One Way System. Grupa powstała w 1991 roku w Nowym Jorku. Od początku istnienia zespołu jego jedynym stałym członkiem pozostaje pochodzący z Ekwadoru wokalista Jorge. W 1996 roku skład kapeli ustabilizował się i od tamtej pory oprócz wokalisty zespół tworzą również gitarzysta Jake, perkusista Meggers oraz basista Rick.

The Casualties powraca do Polski aby promować swój najnowszy, 10. w dyskografii album „Chaos Sound”.

Bilety

Wejściówki z systemu Ticketpro można nabywać w sieci sklepów Empik, Media Markt i Saturn w całej Polsce.

  • Przedsprzedaż - 90 zł
  • W dniu koncertu - 110 zł

Bilety kolekcjonerskie

  • Klub Pod Jaszczurami, Rynek Gł. 8
  • Klub Kwadrat, ul. Skarżyńskiego 1
  • Metal Shop, ul. Długa 17
  • Klub Dziekanat, ul. Pędzichów 23
  • Klub Lochness, ul Warszawska 15

Konkurs na Antyradio.pl

Jeśli akurat nie macie funduszy, które moglibyście przeznaczyć na koncertowy bilet, macie szansę zdobyć go na naszej stronie. Śledźcie uważnie zakładkę KONKURSY!

Tagi: Koncerty