05.12.2016 21:44

The Exploited i Kyle Gass Band na Przystanku Woodstock 2017

Powoli poznajemy kolejne szczegóły dotyczące 23. edycji imprezy. Do line-upu dołączyły dwie zagraniczne gwiazdy.

The Exploited i Kyle Gass Band na Przystanku Woodstock 2017
foto: Reporter / East News

Właśnie poznaliśmy kolejnych artystów Przystanku Woodstock, który odbędzie się 3-5-sierpnia 2017 roku. Po ogłoszeniu zespołu Amon Amorth do wykonawców 23. edycji imprezy dołączają dwie gwiazdy.

Na woodstockowej scenie zaprezentują się legendarna punkowa formacja The Exploited oraz Kyle Gass Band, w skład którego wchodzi gitarzysta zespołu Tenacious D.

The Exploited został założony w 1980 roku w Edynburgu. W 1981 wydał album „Punk’s Not Dead”, który sprzedał się w nakładzie 150 000 egzemplarzy. Drugi krążek stał się flagowym wydawnictwem niepokornego zespołu - „Troops of Tomorrow”, który ukazał się w 1982 roku. The Exploited jest przede wszystkim zespołem zaangażowanym społecznie, który brutalnie i otwarcie komentuje otaczającą rzeczywistość i odważnie krytykuje polityków.

W 2003 roku ukazał się ósmy studyjny album – „Fuck The System”. Kapela pomimo zmian składu nigdy nie przestała tworzyć i pozostała bezkompromisowa. Tytuł albumu – to motto życiowe, myśl przewodnia członków zespołu, którzy żyją zgodnie z buntowniczymi ideałami swojej młodości.   

Kyle Gass Band to grupa rockowa założona przez gitarzystę i wokalistę Tenacious D, Kyle Gass’a. Pierwszy album wydał w 2013 - „Kyle Gass Band”, drugi w 2016 - „Thundering Herd”. Jego muzyka jest gatunkowa podobna do Tenacious D, charakteryzuje się muzycznym żartem, komedią, zarówno w warstwie muzycznej jak i słownej. Na najnowszej płycie z 2016 roku formacja miesza gatunki muzyczne – od klasycznego żywiołowego rocka do rozbujanego swingu.
 
Wybieracie się na Przystanek Woodstock 2017?

Aleksandra Degórska
Tagi: Koncerty Przystanek Woodstock - Pol and Rock Festival