The Exploited i Kyle Gass Band na Przystanku Woodstock 2017

Aleksandra Degórska
05.12.2016 21:44
The Exploited i Kyle Gass Band na Przystanku Woodstock 2017 Fot. Reporter / East News

Powoli poznajemy kolejne szczegóły dotyczące 23. edycji imprezy. Do line-upu dołączyły dwie zagraniczne gwiazdy.

Właśnie poznaliśmy kolejnych artystów Przystanku Woodstock, który odbędzie się 3-5-sierpnia 2017 roku. Po ogłoszeniu zespołu Amon Amorth do wykonawców 23. edycji imprezy dołączają dwie gwiazdy.

Na woodstockowej scenie zaprezentują się legendarna punkowa formacja The Exploited oraz Kyle Gass Band, w skład którego wchodzi gitarzysta zespołu Tenacious D.

The Exploited został założony w 1980 roku w Edynburgu. W 1981 wydał album „Punk’s Not Dead”, który sprzedał się w nakładzie 150 000 egzemplarzy. Drugi krążek stał się flagowym wydawnictwem niepokornego zespołu - „Troops of Tomorrow”, który ukazał się w 1982 roku. The Exploited jest przede wszystkim zespołem zaangażowanym społecznie, który brutalnie i otwarcie komentuje otaczającą rzeczywistość i odważnie krytykuje polityków.

W 2003 roku ukazał się ósmy studyjny album – „Fuck The System”. Kapela pomimo zmian składu nigdy nie przestała tworzyć i pozostała bezkompromisowa. Tytuł albumu – to motto życiowe, myśl przewodnia członków zespołu, którzy żyją zgodnie z buntowniczymi ideałami swojej młodości.   

Kyle Gass Band to grupa rockowa założona przez gitarzystę i wokalistę Tenacious D, Kyle Gass’a. Pierwszy album wydał w 2013 - „Kyle Gass Band”, drugi w 2016 - „Thundering Herd”. Jego muzyka jest gatunkowa podobna do Tenacious D, charakteryzuje się muzycznym żartem, komedią, zarówno w warstwie muzycznej jak i słownej. Na najnowszej płycie z 2016 roku formacja miesza gatunki muzyczne – od klasycznego żywiołowego rocka do rozbujanego swingu.
 
Wybieracie się na Przystanek Woodstock 2017?

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.