20.06.2017 13:19

The Exploited nie zagra na 23. Przystanku Woodstock

Szkocki zespół był zmuszony odwołać swój występ na tegorocznej edycji festiwalu w Kostrzynie nad Odrą. 

The Exploited nie zagra na 23. Przystanku Woodstock
foto: Dziurek/REPORTER /East News

The Exploited otrzymał zwolnienie lekarskie i niestety nie wystąpi na 23. Przystanku Woodstock, który odbędzie się w dniach 3-5 sierpnia 2017. Wszystko z powodu złego stanu zdrowia wokalisty Wattiego Buchana. Grupa przerwała także trasę koncertową, która miała trwać przez całe lato. 

Informację o odwołaniu występu potwierdził Jurek Owsiak w poniedziałkowym programie Zaraz Będzie Ciemno w Antyradiu 19 czerwca 2017.

- - : - - / - - : - -

Przypomnijmy, że muzyk trafił do szpitala w Belgii 7 kwietnia 2017 roku, a The Exploited poinformował o przykrym zajściu na swoim oficjalnym profilu na Facebooku. Pojawiła się wtedy informacja, że „ma bardzo poważne problemy z sercem i prawie umarł”.

Laureaci Eliminacji do 23. Przystanku Woodstock

Oto zespoły, które wygrały Eliminacje do Przystanku Woodstock i wystąpią na scenach tegorocznej edycji festiwalu. Decyzją jury (w składzie: Jurek Owsiak, Tomasz „Kasprol” Kasprzyk, Piotr „Dziki” Chancewicz", Andrzej Puczyński, Bartosz „Chodor” Chodorowski) na 23. Przystanku Woodstock wystąpią:

  • Duża Scena - Nocny Kochanek
  • Mała Scena - Eleanor Gray, Yankee, Chorzy, Kolory, Hengelo i The Sixpounder  
  • Scena Viva Kultura - Strojnowy
  • Dziką Karta Lecha otrzymali: Setheist, De Indigo, Hot Water, Ted Nemeth, Portfinger i Seven on Seven

Przystanek Woodstock 2017

23. Przystanek Woodstock odbędzie się w dniach 3-5 sierpnia 2017 roku. Pierwszą ogłoszoną gwiazdą imprezy stał się zespół Amon Amarth. Kolejno dowiedzieliśmy się, że na scenach festiwalu wystąpią również Trivium, Orange Goblin, The Exploited i Kyle Gass Band. Zobaczyć będzie można także zespoły The Qemists i Nothing But Thieves, które dołączyły do line-upu pod koniec stycznia 2017.

Na początku lutego organizatorzy ujawnili także, że na scenie w Kostrzynie nad Odrą pojawią się brytyjska grupa Slaves i założony w 1986 roku amerykański zespół Prong. Do ogłoszonych wcześniej kapel dołączyły Wilki oraz The Bloody Beetroots, a na początku marca 2017 okazało się, że na festiwalu będzie można również usłyszeć Domowe Melodie i The Dead Daisies & Orkiestrę Filharmonii Gorzowskiej oraz Dub Inc., Blues Pills, Łąki Łan i Tabu. Na kolorowej scenie w Kostrzynie nad Odrą pojawią się też Mando Diao i Clock Machine. Jedną z gwiazd festiwalu będą amerykański House of Pain, brytyjski Archive oraz Counterfeit.

Organizatorzy pod koniec kwietnia 2017 ogłosili również, że na Małej Scenie 23. Przystanku Woodstock wystąpią: Speaker First z Indonezji, RSC, Mesajah, LemON, Zdrowa Woda oraz Roan z chińskim muzykiem Da Shu.

Do historii przeszły też eliminacje do Przystanku Woodstock w czeskiej Pradze, podczas których zaprezentowało się 8 zespołów z Czech, Słowacji i Węgier, które wystąpiły na scenie klubu Lucerna Music Bar. Spośród nich organizatorzy wybrali Projekt Parabelum, FishFace, Cox&Vox i IDIO & IDIO. Grupy zagrają na scenie 23. Przystanku Woodstock 2017.

Pojawi się także Oddział Zamknięty, Dr Misio i Fangclub, jak również Michał Urbaniak z międzynarodowym projektem Urbanator, a na Nocnej Scenie Akademii Sztuk Przepięknych będzie można usłyszeć koncert projektu Pawbeats Orchestra. W przeddzień rozpoczęcia festiwalu organizatorzy zapraszają wszystkich na Noc Jazzową na ASP, podczas której wystąpią: Skicki-Skuik, EABS oraz Wojciech Mazolewski Quintet. Na scenie będzie można także zobaczyć spektakl w wykonaniu Teatr im. Juliusza Osterwy oraz posłuchać rozmów z ojcem Pawłem Gużyńskim. 

Wybieracie się na tegoroczną edycję festiwalu?

Justyna Kierzkowska
Tagi: Koncerty Przystanek Woodstock - Pol and Rock Festival