01.11.2019 16:01

The Exploited w Polsce. Żywa legenda punk rocka zagrała w Rzeszowie [ZDJĘCIA]

Koncertowa petarda, szkocki The Exploited, zagrał w Polsce trzy koncerty. Wattie Buchan po raz kolejny udowodnił, że jest niezniszczalny i nieśmiertelny.

The Exploited
foto: Romana Makówka / Antyradio.pl

Każdy z koncertów The Expolited w Polsce cieszy się wielkim zainteresowaniem fanów, zaś Wattie Buchan pomimo wcześniejszych problemów zdrowotnych nadal pozostaje punkową gwiazdą numer jeden.

The Exploited w Polsce

Zespół dowodzony przez wokalistę Wattiego Buchana inspirował kilka pokoleń muzyków. Do fascynacji twórczością The Exploited przyznawali się muzycy takich zespołów jak: Nirvana czy Massive Attack.

Debiutancki album The Exploited "Punks Not Dead" okazał się numerem jeden na angielskiej liście niezależnych płyt w 1981 roku i w ciągu kilku tygodni sprzedał się w ilości 150 tysięcy egzemplarzy. Do dziś uznawany jest za jeden z kamieni milowych światowej muzyki rockowej.

Kobranocka
Kobranocka
Przeczytaj także Kobranocka, Sztywny Pal Azji i Róże Europy na wspólnej trasie 2019-2020

Kolejne albumy: "Troops Of Tomorrow" z 1982 roku, "Let's Start A War" z 1983 roku oraz "Horror Epics" z 1985 roku także weszły już do muzycznego kanonu.  

The Exploited zagrał koncert w Rzeszowie

Na polskich koncertach The Exploited nie zabrakło fantastycznej zabawy i sztandarowych utworów zespołu, takich jak "Sex & Violence", "Punks Not Dead" czy "I Believe in Anarchy". Ale chyba największą niespodzianką był sam Wattie, który wyglądał wręcz fantastycznie a energią i sceniczną charyzmą mógłby obdzielić niejednego dwudziestolatka.

Zobacz galerię z koncertu:

Trzeba przyznać, że był to jeden z najlepszych koncertów Szkotów w Polsce. Weterani punk rocka zagrali mocno i bezkompromisowo, zaś już od pierwszych sekund, licznie zgromadzona publiczność bawiła się fantastycznie.  

Zobacz również: Ray Wilson - Genesis Classic zagra w Krakowie w 2020 [DATA, MIEJSCE, BILETY]

Tagi: Koncerty Romana Makówka Galeria The Exploited