The Exploited wystąpił w Katowicach [GALERIA]

Aleksandra Degórska
23.04.2018 13:09
The Exploited wystąpił w Katowicach [GALERIA] Fot. Romana Makówka / Antyradio.pl

Koncertowa petarda, szkocki The Exploited, wystąpił w Katowicach 21 kwietnia 2018. Wattie Buchan po raz kolejny udowodnił, że jest niezniszczalny i nieśmiertelny. Największemu terminatorowi punkowej sceny towarzyszyły Psy Wojny oraz Ga-Ga.

Jako pierwszy zespół wystąpił zespół Ga-Ga, który przygotował na ten koncert niespodziankę - reedycję swojego debiutanckiego albumu zatytułowanego „Rebelia”. Podczas występu grupa zaprezentowała ten album w całości.

Wydana 25 lat temu „Rebelia”, stała się kultową pozycją w historii polskiego punka. Intrygujące, surowe brzmienie i transowe utwory wprowadzają nas w świat utopijnej, anarchopunkowej rzeczywistości. Ich autorem jest wokalista i gitarzysta Smalec znany również jako założyciel zespołu Zielone Żabki.

Zobaczcie zdjęcia z występu zespołu w Katowicach.

Frederick Forsyth napisał niegdyś historię najemników walczących o eksploatację złóż platyny odkrytych w pewnej biednej afrykańskiej republice. 31 lat temu, Tomasz „Falon” Jaworski, powołał do życia jedną z ważniejszych grup punkrockowych, która w 1987 roku swój pierwszy koncert dała w salce katechetycznej w rodzinnym Jastrzębiu, uciekając przed komuną.

Obydwu panów łączą… Psy Wojny, których oczywiście nie mogło zabraknąć w tym zestawieniu. Ku ogromnej radości zgromadzonych fanów Psy Wojny zaprezentowały niemal wszystkie swoje evergreeny. Zobaczcie jak zespół wypadł w Katowicach:

Adekwatny do atmosfery koncertu będzie również najnowszy teledysk zespołu do utworu „Pogo”.

The Exploited w Katowicach

Każdy z koncertów The Expolited w Polsce cieszy się wielkim zainteresowaniem fanów, zaś Wattie Buchan pomimo wcześniejszych problemów zdrowotnych nadal pozostaje punkową gwiazdą numer jeden.

W Katowicach nie zabrakło więc fantastycznej zabawy i sztandarowych utworów zespołu, takich jak „Sex & Violence”, „Punks Not Dead” czy „I Believe in Anarchy”. Ale chyba największą niespodzianką był sam Wattie, który wyglądał wręcz fantastycznie. Legendarny wokalista sporo stracił na wadze i wygląda młodziej o przynajmniej dekadę.

Zobaczcie galerię z występu grupy The Expolited w Polsce:

Trzeba przyznać, że był to jeden z najlepszych koncertów Szkotów w Polsce. Weterani punk rocka zagrali mocno i bezkompromisowo, zaś już od pierwszych sekund, licznie zgromadzona publiczność bawiła się fantastycznie.

Obejrzyjcie również fotografie publiczności:

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.