The Exploited zagra koncert w Polsce w 2018

Maciej Koprowicz
13.02.2018 15:16
The Exploited zagra koncert w Polsce w 2018 Fot. Romana Makówka/Antyradio.pl

Kolejna koncertowa petarda na horyzoncie. Wattie Buchan, największy terminator punkowej sceny, powraca do Polski na jedyny koncert w Katowicach. The Exploited wystąpi w Mega Clubie 21 kwietnia 2018, a supportem będą Psy Wojny.

The Exploited powstał w 1979 roku w Edynburgu w Szkocji. Należy do najważniejszych wykonawców zaliczanych do nurtu street punk/oi!, a w jego muzyce można znaleźć także elementy hardcore’a i thrashu. Do fascynacji twórczością grupy Wattie Buchana przyznawali się muzycy zespołów tak różnych, jak Nirvana i Massive Attack. Jej koncertowy album „On Stage” był pierwszą zagraniczną płytą z muzyką punkową, która została wydana oficjalnie w Polsce. Debiutancki album The Exploited, kultowy „Punks Not Dead” był numerem 1. na angielskiej liście przebojów wykonawców niezależnych w 1981 roku i w ciągu kilku tygodni sprzedał się w ilości 150 tysięcy egzemplarzy.

Każdy z koncertów grupy w Polsce cieszy się wielkim zainteresowaniem fanów, zaś Wattie Buchan pomimo wcześniejszych kłopotów zdrowotnych nadal pozostaje punkową gwiazdą numer jeden. W Katowicach nie zabraknie więc fantastycznej zabawy i sztandarowych utworów zespołu, takich jak „Sex & Violence”, „Punks Not Dead” czy „I Believe in Anarchy”.

plakat exploited

Bilety w przedsprzedaży kosztują 80 zł, w dniu koncertu 100 zł. Sprzedaż odbywa się za pośrednictwem Tickemaster, eBilet oraz aplikacji Going.

Fanom punkowych brzmień przypominamy również o największej w Polsce imprezie w tym klimacie - Punk Fest 2018, na której wystąpią Booze & Glory, The Last Resort, Rude Pride, Charge 69, Aggressive, Sex Bomba, Bachor, Bulbulators oraz Lazy Class. Punkowy maraton odbędzie się 10 marca 2018 w krakowskim Klubie Kwadrat. Bilety w przedsprzedaży kosztują 80zł, w dniu koncertu 90 zł. Sprzedaż odbywa się za pośrednictwem Ticketmaster oraz aplikacji Going

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.