13.02.2018 15:16

The Exploited zagra koncert w Polsce w 2018

Kolejna koncertowa petarda na horyzoncie. Wattie Buchan, największy terminator punkowej sceny, powraca do Polski na jedyny koncert w Katowicach. The Exploited wystąpi w Mega Clubie 21 kwietnia 2018, a supportem będą Psy Wojny.

The Exploited zagra koncert w Polsce w 2018
foto: Romana Makówka/Antyradio.pl

The Exploited powstał w 1979 roku w Edynburgu w Szkocji. Należy do najważniejszych wykonawców zaliczanych do nurtu street punk/oi!, a w jego muzyce można znaleźć także elementy hardcore’a i thrashu. Do fascynacji twórczością grupy Wattie Buchana przyznawali się muzycy zespołów tak różnych, jak Nirvana i Massive Attack. Jej koncertowy album „On Stage” był pierwszą zagraniczną płytą z muzyką punkową, która została wydana oficjalnie w Polsce. Debiutancki album The Exploited, kultowy „Punks Not Dead” był numerem 1. na angielskiej liście przebojów wykonawców niezależnych w 1981 roku i w ciągu kilku tygodni sprzedał się w ilości 150 tysięcy egzemplarzy.

Każdy z koncertów grupy w Polsce cieszy się wielkim zainteresowaniem fanów, zaś Wattie Buchan pomimo wcześniejszych kłopotów zdrowotnych nadal pozostaje punkową gwiazdą numer jeden. W Katowicach nie zabraknie więc fantastycznej zabawy i sztandarowych utworów zespołu, takich jak „Sex & Violence”, „Punks Not Dead” czy „I Believe in Anarchy”.

plakat exploited

Bilety w przedsprzedaży kosztują 80 zł, w dniu koncertu 100 zł. Sprzedaż odbywa się za pośrednictwem Tickemaster, eBilet oraz aplikacji Going.

Fanom punkowych brzmień przypominamy również o największej w Polsce imprezie w tym klimacie - Punk Fest 2018, na której wystąpią Booze & Glory, The Last Resort, Rude Pride, Charge 69, Aggressive, Sex Bomba, Bachor, Bulbulators oraz Lazy Class. Punkowy maraton odbędzie się 10 marca 2018 w krakowskim Klubie Kwadrat. Bilety w przedsprzedaży kosztują 80zł, w dniu koncertu 90 zł. Sprzedaż odbywa się za pośrednictwem Ticketmaster oraz aplikacji Going. 

Maciej Koprowicz
Tagi: Rock News Koncerty The Exploited