The Exploited zagra w Polsce w 2022 [DATA, MIEJSCE, BILETY]

24.11.2021 14:20
The Exploited Fot. Romana Makówka / Antyradio.pl

The Exploited zapowiedział jeden koncert w Polsce. Gdzie i kiedy zobaczymy kapelę na żywo?

Grupa dowodzona przez wokalistę Wattiego Buchana zwita do Polski 8 stycznia 2022 do warszawskiej Progresji. Będzie to pierwszy koncert The Exploited w nowym 2022 roku oraz pierwszy po pandemicznej przerwie w naszym kraju.Kiedy ruszy sprzedaż biletów?

Polecamy

The Exploited zagra w Polsce w 2022 [DATA, MIEJSCE, BILETY]

The Exploited wystąpi 8 stycznia 2022 w Warszawie. Zespół zagra 8 stycznia 2022. Bilety kupicie w cenie 100 zł na stronach eBilet, Going, Ticketmaster oraz w sieci sklepów Empik. Bilety w drugiej puli kosztują 120 złotych, w dniu koncertu 140 zł. 

Pomimo licznych zmian składu zespół istnieje nieprzerwanie od ponad 30 lat i nadal jest żywą legendą punk rocka lat 80. Powstali w 1979 roku w Edynburgu z inicjatywy byłego żołnierza Wattie Buchana. W pierwszym składzie znaleźli się także – gitarzysta Big John Duncan, perkusista Andrew „Dru Stix” Campbell, basista Gary McCormack oraz wokalista Terry Buchan, który jednak szybko odszedł z formacji.

Zaczynali od grania tak zwanego Oi!, czyli gatunku oscylującego między punkami a skinheadami, obecnego na Wyspach Brytyjskich pod koniec lat 70. Z czasem przekształcili się w zespół grający szybkiego ulicznego punka i jego hardcore’ową odmianę. Rok później założyli własną niezależną wytwórnię Exploited Record Company, w której wydali swoje pierwsze EP-ki - „Army Life” oraz „Exploited Barmy Army”. W następnym roku podpisali kontrakt z Secret Records.

W 1981 roku na rynku ukazał się ich debiutancki longplay – „Punk's Not Dead” (numer 1. na liście niezależnych albumów tamtego roku) i pierwszy krążek koncertowy „On Stage”, będący zapisem występu w rodzinnym mieście. W 1982 roku ukazała się druga płyta długogrająca formacji – "Troops Of Tomorrow", która stanowiła inspirację między innymi dla Slayera. Rok później do sklepów trafił krążek "Let's Start a War (Said Maggie One Day)" oraz EP-ka "Rival Leaders". W 1985 roku muzycy zaprezentowali fanom nowy materiał studyjny pod tytułem "Horror Epics".

Polecamy

Dwa lata późnej fani otrzymali kolejny longplay grupy – "Death Before Dishonour". Od tego roku także zaczęli muzycznie ewoluować w kierunku crossover thrash, któremu pozostają wierni do dziś. Na następny studyjny materiał trzeba było czekać aż trzy lata – w 1990 roku ukazał się "The Massacre". Dopiero sześć lat później wydano nowy krążek "Beat the Bastards". Ich dyskografię zamyka "Fuck the System", który miał swoją premierę w 2002 roku.

Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.