09.05.2016 13:26

The Lunatics na pożegnalnym koncercie

Po dziesięciu latach działalności muzycy spotkają się po raz ostatni w obecnym składzie. Z tej okazji kapela zdecydowała się zagrać dla swoich fanów jeszcze jeden koncert.

The Lunatics na pożegnalnym koncercie
foto: materiały prasowe

Zespół The Lunatics powstał w w 2005 roku z inicjatywy Maćka Mroczka i zadebiutował podczas koncertu w nieistniejącym już skłocie „Elba” w Warszawie. Muzycy zdążyli zagrać wiele koncertów zarówno w Polsce, jak i zagranicą, m.in. w Niemczech, na Białorusi i Litwie. Grupa w swojej karierze muzycznej miała okazję dzielić scenę z takimi zespołami, jak Dropkick Murphys czy Beatsteaks. Wystąpiła też na festiwalu w Jarocinie oraz katowickich „Odjazdach” razem z Pidżamą Porno i Comą.

W ciągu ostatnich lat wydał cztery albumy studyjne:

  • „Words like these” (2006))
  • „Święci i grzesznicy” (2008)
  • „Tu i Teraz” (2011)
  • „Czwarta Rano” (2014)

Ostatni autorski materiał, zawierający 7 autorskich kompozycji, zespół wydał wspólnie z Warsaw Dolls na EP „Split” w 2016 roku.

Pożegnalny koncert

Ostatni występ The Lunatics, podczas którego zagrają również zespoły Ostatni Przystanek Postępu i Firenze, odbędzie się 13 maja 2016 roku w Spółdzielni Dom Qltury w Warszawie o 19:00. Bilety w cenie 15 zł będzie można zakupić na miejscu w dniu koncertu. Więcej informacji można też znaleźć na stronie wydarzenia na Facebooku:

Wybieracie się na ostatni występ The Lunatics?

Justyna Kierzkowska
Tagi: Koncerty