14.05.2018 12:09

The Opposition i Morcheeba wystąpią na festiwalu Soundedit ’18

Podczas jubileuszowej, 10. edycji festiwalu Soundedit w Łodzi zagrają kultowa grupa nowofalowa oraz słynny wykonawca triphopowy z Wielkiej Brytanii.

The Opposition i Morcheeba wystąpią na festiwalu Soundedit ’18
foto: TOMASZ PRZETACZNIK/REPORTER/EAST NEWS

Międzynarodowy Festiwal Producentów Muzycznych Soundedit w 2018 roku odbędzie się już po raz 10. Impreza pomyślana jest jako święto produkcji muzycznej i ma uhonorować największych mistrzów tej sztuki. Każdego roku kilku wybitnych producentów i muzyków otrzymuje nagrodę Człowieka Ze Złotym Uchem.

Przy okazji każdej edycji festiwalu odbywają się również koncerty. Organizatorzy Soundedit ujawnili pierwsze gwiazdy, które wystąpią w tym roku w Łodzi. Będą to The Opposition i Morcheeba.

The Opposition

Zespół The Opposition powstał w 1979 roku w Londynie. Przyświecającą mu ideą była opozycja (opposition) wobec przemysłu muzycznego. Muzyka zespołu zaliczana jest do postpunku i nowej fali. Najsłynniejszym dokonaniem The Opposition jest debiutancki album „Breaking The Silence” z 1980. W Polsce największym przebojem formacji był utwór „5 Minutes” z 1986.

Morcheeba

Morcheeba powstała w 1995 roku w Londynie. Należy do najpopularniejszych wykonawców sceny trip hop, choć w jego muzyce nie brakuje elementów popu. Zespół tworzą Ross Godfrey i wokalistka Skye Edwards. Najważniejszymi albumami grupy były „Fragments Of Freedom” z 2000 i „Charango” z 2002, a do największych jej przebojów należą „Part Of The Porcess”, „Rome Wasn’t Built In A Day”, „Otherwise”, „Enjoy The Ride” i „Gained The World”.

Soundedit ’18 – data i bilety

Festiwal Soundedit ’18 odbędzie się w Łodzi w klubie Wytwórnia w dniach 26-28 października 2018. The Opposition i Morcheeba wystąpią 26 października. Karnety na całą imprezę kosztują 150 zł, a bilet na dzień koncertu The Opposition i Morcheeby 110 zł.

Maciej Koprowicz
Tagi: Koncerty Soundedit