15.11.2015 16:31

The Orchestra w Krakowie [GALERIA]

Zespół The Orchestra, w którego skład wchodzą byli członkowie grupy Electric Light Orchestra wystąpił 13 listopada 2015 roku w Krakowie, w ICE Kraków Congress Centre. Zobaczcie zdjęcia z tego koncertu.

The Orchestra w Krakowie [GALERIA]
foto: Romana Makówka/ Antyradio.pl

Krakowski występ zespołu był jednym z trzech, które w ramach obecnej trasy koncertowej odbyły się w Polsce. 12 listopada 2015 roku grupa zagrała w Warszawie, natomiast na 15 listopada 2015 roku został zaplanowany koncert w Poznaniu.

Electric Light Orchestra funkcjonuje od ponad 40 lat. W grupie często dochodziło do przetasowań  w składzie, a jej członkowie zakładali projety poboczne – w ich nazwach pojawiała się nazwa ELO lub Electric Light Orchestra. Od 2000 roku członkowie oryginalnego składu zespołu funkcjonują jako The Orchestra.

W Krakowie muzycy wystąpili pod szyldem The Orchestra starring Electric Light Orchestra Former Members – w skład tego projektu wchodzą członkowie pierwszego składu ELO z lat 70-tych: Mik Kaminski i Louis Clark oraz Eric Troyer, Parthenon Huxley i Gordon Townsend, którzy stworzyli ELO Part II. Skład zespołu uzupełnia basista Glen Burtnik, który zastąpił zmarłego na początku 2009 roku Kelly’ego Groucutta.

Zobaczcie, jak krakowski występ The Orchestra został uchwycony w naszym obiektywie:

Pojawiło się także kilka filmów, na których zostały zarejestrowane fragmenty koncertu w ICE Kraków Congress Centre:

Byliście na koncercie The Orchestra w Krakowie?

Michał Miernik
Tagi: Koncerty Romana Makówka