09.09.2017 22:19

The Pineapple Thief z Gavinem Harrisonem zagrał w Krakowie [GALERIA]

To było prawdziwe święto dla fanów rocka progresywnego. W krakowskim klubie Kwadrat Złodzieje Ananasów połączyli siły z wybitnym perkusistą, znanym z King Crimson i Porcupine Tree.

The Pineapple Thief z Gavinem Harrisonem zagrał w Krakowie [GALERIA]
foto: Romana Makówka/Antyradio.pl

Zespół The Pineapple Thief powstał w 1999 roku w angielskim Yeovil. Początkowo był solowym projektem Bruce’a Soorda, który następnie przeobraził się w regularną grupę i zyskał duże uznanie wśród fanów rocka. Złodzieje Ananasów to jedno z najciekawszych zjawisk na współczesnej scenie rocka progresywnego. Porównuje się ich nie tylko do tuzów progu, ale też do takich zespołów, jak Radiohead czy Muse.

W 2016 roku formacja nagrała swój jedenasty studyjny album, „Your Wilderness”. W roli gościnnego perkusisty wystąpił Gavin Harrison, najbardziej znany z Porcupine Tree, z którym nagrał takie klasyczne płyty, jak „In Absentia” czy „Fear Of A Blank Planet”. Od 2008 roku muzyk występuje również w legendarnym King Crimson.

Harrison towarzyszy The Pineapple Thief w trasie promującej „Your Wilderness”. Jednym z jej przystanków był klub Kwadrat w Krakowie, gdzie grupa zagrała 8 września 2017 roku. Organizatorem koncertu był Rock-Serwis. Zobaczcie fotorelację z tego wydarzenia w obiektywie Romany Makówki.

Maciej Koprowicz
Tagi: #Galeria #Koncerty #Romana Makówka #The Pineapple Thief