The Pineapple Thief zagrali w Polsce. Jak grupa wypadła w Krakowie? [ZDJĘCIA]
15.10.2021 13:39
The Pineapple Thief zagrali w Polsce. Jak grupa wypadła w Krakowie? [ZDJĘCIA]
  • 15 Zobacz zdjęcia
The Pineapple Thief zagrali w Polsce. Jak grupa wypadła w Krakowie? [ZDJĘCIA]The Pineapple Thief zagrali w Polsce. Jak grupa wypadła w Krakowie? [ZDJĘCIA]
15.10.2021 13:39

The Pineapple Thief z Gavinem Harrisonem zagrali dwa koncerty w Polsce. Zespół wystąpił w Warszawie i Krakowie.

Złodzieje Ananasów i wybitny perkusista znany z King Crimson i Porcupine Tree wystąpili w Polsce aż dwukrotnie. Oba koncerty zachwyciły fanów zespołu.

The Pineapple Thief w Polsce

Zespół The Pineapple Thief powstał w 1999 roku w angielskim Yeovil. Początkowo był solowym projektem Bruce’a Soorda, który następnie przeobraził się w regularną grupę i zyskał duże uznanie wśród fanów rocka. Grupa to jedno z najciekawszych zjawisk na współczesnej scenie rocka progresywnego. Porównuje się ich nie tylko do tuzów progu, ale też do takich zespołów, jak Radiohead czy Muse.

W 2019 roku muzycy zapowiedzieli trasę koncertową. Po sukcesie europejskich oraz amerykańskich koncertów, związanych z promocją albumu "Dissolution", zespół chciał wyruszyć w trasę, która miała objąć ponad 40 występów w 18 krajach. Grupa zapowiedziała również dwa koncerty w Polsce na rok 2020. Oba koncerty zostały niestety przeniesione na rok 2021.
12 i 14 października 2021 słynna grupa zagrała dwa koncerty w Warszawie i Krakowie. Na scenie towarzyszył im Alex Henry Foster (AHF), muzyk, piosenkarz, autor tekstów, producent i kompozytor pochodzący z Kanady.

Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.