The Qemists i Nothing But Thieves na Przystanku Woodstock 2017

Aleksandra Degórska
30.01.2017 21:46
The Qemists i Nothing But Thieves na Przystanku Woodstock 2017 Fot. East News

Oto kolejni zagraniczni twórcy, którzy pojawią się latem w Kostrzynie nad Odrą. Taki line-up na pewno zaostrzy apetyt fanom spragnionych rockowego grania.

23. Przystanek Woodstock odbędzie się w dniach 3-5 sierpnia 2017 roku. Pierwszą ogłoszoną gwiazdą imprezy stał się zespół Amon Amarth. Kolejno dowiedzieliśmy się, że na scenach festiwalu wystąpią również Trivium, Orange Goblin, The Exploited i Kyle Gass Band.

Na tym oczywiście nie koniec jeśli chodzi o wykonawców, których zobaczymy na festiwalu, bowiem do line-upu właśnie dołączyły zespoły The Qemists i Nothing But Thieves.

The Qemists wywodzi się z Brighton w Wielkiej Brytanii. Muzycy zaczęli występować w 1990 roku i początkowo inspirowali się gigantami muzyki rockowej m.in. Soundgarten, czy Nirvana.

W późnych latach 90. artyści prowadzili podwójne życie - za dnia grali muzykę rockową, a w nocy eksperymentowali z tworzeniem dźwięków przy pomocy komputera. Z fascynacji kulturą rave'ową wynikło ich zainteresowanie trip-hopem i drum'n'basem.

Muzycy zdobyli uznanie dzięki remixowi utworu Colduct „Everything Is Under Control” podbijając japońską publiczność, która do dziś uwielbia ich muzykę. Ostatni album „Warrior Sound” osiągnął pierwsze miejsce na japońskich listach przebojów.

Nothing But Thieves powstał jako trio w 2012 roku w Southend-on-the-Sea w Wielkiej Brytanii. Pierwszą EP-kę „If You Don't Believe It Can't Hurt You” zespół wydał w 2013 roku. Przełom nastąpił dwa lata później - w październiku 2015 roku ukazał się debiutancki album zatytułowany „Nothing But Thieves” inspirowany twórczością Arcade Fire, Kasabian czy Muse.

Formacja gra gitarowy, alternatywny i nowoczesny rock, który łączy z popem. Jej brzmienie często porównywane bywa do takich zespołów jak Foals, czy The Neighbourhood. Zespół występował z Arcade Fire oraz jako support na trasie koncertowej Drones zespołu Muse.

Wybieracie się na Przystanek Woodstock 2017?

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.