28.03.2017 10:56

The Sisters of Mercy na 2 koncertach w Polsce w 2017

Andrew Eldritch i Dr Avalanche przyjadą we wrześniu 2017 roku do Warszawy i Gdańska. Sprawdźcie ceny biletów.

The Sisters of Mercy na 2 koncertach w Polsce w 2017
foto: Romana Makówka / Antyradio.pl

Legendarna formacja The Sisters of Mercy wystąpi 14 września 2017 roku w klubie B90 w Gdańsku, a dzień później w Progresji w Warszawie. Przedsprzedaż biletów na obydwa koncerty wystartuje już w najbliższy czwartek, 30 marca 2017 roku, punktualnie o godzinie 10.00.

Bilety na oba wydarzenia dostępne będą w cenach 130 zł w przedsprzedaży i 150 zł w dniu koncertu. Informację potwierdził organizator koncertu:

The Sisters of Mercy powstał w 1980 roku w Leeds. Po serii singli i EP-ek, które przyniosły kapeli rozgłos w undergroundzie, w 1985 roku przyszła pora na pełnowymiarowy debiut w postaci albumu „First and Last and Always”. Chwilę później pierwotny skład został rozwiązany, a w 1987 roku zespół powrócił jako praktycznie solowy projekt Andrew Eldritcha z płytą „Floodland”.

To właśnie z niej pochodziły największe przeboje grupy, takie jak „Dominion/Mother Russia”, „Lucretia My Reflection” czy „This Corrosion”, które uczyniły z niej międzynarodową sensację. Teledyski z udziałem Patricii Morrison nie schodziły z rotacji MTV, zaś same single do dziś bez problemu można usłyszeć w radiach.

Niestety, doczekaliśmy się jeszcze tylko jednego albumu studyjnego The Sisters of Mercy: wydanego w 1990 roku „Vision Thing”. Od tamtego czasu grupa skupia się wyłącznie na koncertowaniu, a jej jedynymi stałymi członkami są Eldritch i automat perkusyjny Dr Avalanche.

W 2016 roku lider kapeli zapowiedział, że jeśli Donald Trump zostanie wybrany na prezydenta Stanów Zjednoczonych, prawdopodobnie nie będzie mógł dłużej siedzieć cicho i The Sisters of Mercy nagra wreszcie nowy materiał. Trzymamy kciuki, żeby dotrzymał słowa. Kto wie, może oprócz doskonale znanych przebojów, nowe kompozycje usłyszymy właśnie w Warszawie i Gdańsku?

Wybieracie się na polskie koncerty The Sisters of Mercy?

Jakub Gańko
Tagi: Koncerty