The Stranglers ogłaszają dwa koncerty w Polsce [DATY, MIEJSCE, BILETY]

25.01.2021 16:00
The Stranglers ogłaszają dwa koncerty w Polsce. [DATY, MIEJSCE, BILETY] Fot. LFI/Photoshot/REPORTER

Wielka gwiazda rocka lat 70. i 80. wystąpi dwukrotnie w Polsce. Zobacz szczegóły wydarzeń!

The Stranglers powstał w 1974 w Guildford w Anglii. Zdobył wielką popularność wraz z nadejściem fali punk rocka, choć brzmieniowo bliżej mu było do postpunka. W drugiej połowie lat 70. zespół zachwycał muzyką na takich albumach, jak "IV – Rattus Norvegicus", "No More Heroes" czy "Black And White", a także szokował kontrowersyjnymi tekstami piosenek i wizerunkiem – nazwę zaczerpnął od słynnego mordercy, a podczas koncertów na scenie muzykom towarzyszyły striptizerki.

The Stranglers wystąpi dwukrotnie w Polsce

W kolejnej dekadzie zespół radził sobie równie dobrze jako jeden z czołowych wykonawców brytyjskiej nowej fali. To w latach 80. The Stranglers wylansował swoje największe przeboje: "Golden Brown", "Midnight Summer Dream", "European Female", "Skin Deep" i "Always The Sun".

The Stranglers zdobyli sławę podczas eksplozji brytyjskiego punka, ale zawsze wyróżniali się spośród innych zespołów. Grali razem już wcześniej i choć mieli wielki talent, by zasłużyć na miano niegrzecznych i transgresywnych to ich muzyka nie przypominała szybkiej, głośnej gitarowej furii Damned, Sex Pistols czy The Clash.

The Stranglers wystąpi dwukrotnie w Polsce: Data, miejsca, bilety

Zespół wystąpi w Polsce dwukrotnie: 09.11.2021 w Warszawie w klubie Stodoła oraz dzień później we Wrocławiu A2 - Centrum Koncertowe.

  • Przedsprzedaż biletów na koncerty The Stranglers dla posiadaczy kart Citi Handlowy rozpoczyna się 25.01.2021 o godzinie 14:00 i potrwa do środy, 27.10.2021 do godziny 9.00
  • Przedsprzedaż Ticketmaster: od 26.01 od 10.00 do 27.01 do 10.00
  • Bilety w sprzedaży ogólnej od 27.01 od 10.00 na Ticketmaster.pl oraz LiveNation.pl

3 maja 2020 roku zmarł Dave Greenfield, klawiszowiec The Stranglers. Dave Greenfield był autorem największego hitu The Stranglers "Golden Brown". Piosenka pojawiła się na albumie "La Folie" z 1981 roku.
Źródło: allmusic.com

Zobacz również: Smash Into Pieces prezentuje singiel "Rise Up". Kiedy premiera nowej płyty?

Romana Makówka
Romana Makówka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.