12.04.2018 11:52

The Stranglers wystąpi na Tauron Life Festival Oświęcim 2018

Wielka gwiazda rocka lat 70. i 80. wystąpi na festiwalu, który odbędzie się w dniach 14-16 czerwca 2018 w Oświęcimiu.

The Stranglers wystąpi na Tauron Life Festival Oświęcim 2018
foto: Julie Edwards/LFI/Photoshot/REPORTER/EAST NEWS

The Stranglers powstał w 1974 w Guildford w Anglii. Zdobył wielką popularność wraz z nadejściem fali punk rocka, choć brzmieniowo bliżej mu było do postpunka. W drugiej połowie lat 70. zespół zachwycał muzyką na takich albumach, jak „IV – Rattus Norvegicus”, „No More Heroes” czy „Black And White”, a także szokował kontrowersyjnymi tekstami piosenek i wizerunkiem – nazwę zaczerpnął od słynnego mordercy, a podczas koncertów na scenie muzykom towarzyszyły… striptizerki.

W kolejnej dekadzie zespół radził sobie równie dobrze jako jeden z czołowych wykonawców brytyjskiej nowej fali. To w latach 80. The Stranglers wylansował swoje największe przeboje: „Golden Brown”, „Midnight Summer Dream”, „European Female”, „Skin Deep” i „Always The Sun”.

Angielska grupa wciąż jest aktywna - w 2012 roku wydała 17. album studyjny, „Giants”. W 2018 po raz kolejny wystąpi przed polską publicznością. Będzie jedną z gwiazd Tauron Life Festival Oświęcim 2018, który odbędzie się w dniach 14-16 czerwca 2018 w Oświęcimiu.

Organizatorzy ujawnili również, że na festiwalu wystąpi izraelska wokalistka indiepopowa Totemo. Artystka wydała trzy albumy studyjne – ostatni jak na razie, „Desire Path” ukazał się w 2016.

Tauron Life Festival Oświęcim 2018 – kto zagra?

Wśród wcześniej ogłoszonych gwiazd festiwalu są m.in. Carlos Santana, Europe, Rebel Babel i L.U.C., Alvaro Soler, Blue Cafe oraz Vera Jonas Experiment.

Maciej Koprowicz
Tagi: Koncerty