16.06.2017 09:47

Therion i Riverside na Cieszanów Rock Festiwal 2017

Oto kolejne gwiazdy, które będziemy mogli posłuchać na letnim festiwalu. Warto rezerwować już sobie urlop w sierpniu 2017.

Therion i Riverside na Cieszanów Rock Festiwal 2017
foto: materiały prasowe

Już parę miesięcy temu dowiedzieliśmy się, że w dniach 17-20 sierpnia 2017 zobaczymy m.in. Organka, Strachy na Lachy, Grabaża, czy Jelonka. Natomiast w ramach formuły „3x...” pojawi się Waglewski.

Na tym jednak nie koniec jeśli chodzi o festiwalowe ogłoszenia. Do line-upu dołączyli właśnie Therion, Riverside, Romantycy Lekkich Obyczajów, Jinjer, Zwłoki i Shame Yourself.

Therion to znana na całym świecie szwedzka legenda metalu symfonicznego. Jest to najmocniejszy punkt tegorocznego programu CRF. To ten zespół wytyczył szlak i stał się inspiracją dla takich grup jak Nigthwish, Within Temptation czy Epica. Znakiem rozpoznawczym są operowe damskie wokale. Aktualnie z zespołem nagrywa i koncertuje sopranistka Chiara Malvestiti oraz wokalistka Linnéa Vikström. Zespół, któremu w tym roku stuknie 30 lat na scenie, ma na swoim koncie 15 albumów, a także bardzo duże i oddane grono fanów w Polsce. Therion zagra na Cieszanów Rock Festiwal 2017 trzeciego dnia imprezy, 19 sierpnia 2017.

Tego dnia na cieszanowskiej scenie zagra również zespół Riverside, nasz produkt eksportowy w kategorii rocka progresywnego. Jego albumy zajmują topowe miejsca OLIS-u, listy najlepiej sprzedających się w Polsce płyt. Na podkarpackiej imprezie nie zabraknie również reprezentantów mocnego grania zza naszej wschodniej granicy – grupy Jinjer. To ukraińska petarda, z żeńskim wokalem, grająca muzykę z pogranicza progresywnego metalcore’a i groove metalu z domieszką funku, reggae i jazzu. W 2013 roku zespól został uznany za najlepszy zespół metalowy na Ukrainie.

Do składu imprezy dołącza także Grupa Romantycy Lekkich Obyczajów, duet Damiana Lange i Adama Millera spod znaku alternatywnego popu, punkowa załoga Zwłoki, jak również Shame Yourself oraz laureaci Przeglądów CRF 2016: Frostbite, Merkfolk i MoshMachine.

Bilety możecie kupić tutaj.

Aleksandra Degórska
Tagi: Koncerty