25.01.2016 13:01

Therion na 3 koncertach w Polsce

Szwedzcy weterani symfonicznego metalu wystąpią w 2016 roku w Warszawie, Krakowie i Gdańsku.

Therion na 3 koncertach w Polsce
foto: therion.se

Jeden z najsłynniejszych zespołów na scenie metalu symfonicznego darzy nasz kraj szczególnym sentymentem. Muzycy dbają o to, by na każdej kolejnej trasie nie zabrakło występów w Polsce. Tym razem odwiedzą nas w trakcie aż trzech wyjątkowych wieczorów.

W trakcie obecnej trasy zespołu Christofera Johnssona można usłyszeć największe przeboje grupy, w tym materiał z musicalu „Le Fleur du Mal” z 2012 roku. Na wydanym z okazji 25-lecia zespołu albumie znalazły się interpretacje francuskich utworów oraz klasyki Theriona, a jego tytuł został zaczerpnięty z twórczości Charles'a Baudelaire'a.

Oto szczegółowa rozpiska występów w Polsce:

  • 28 stycznia 2016 Warszawa, Progresja Music Zone
  • 29 stycznia 2016 Kraków, Fabryka
  • 30 stycznia 2016 Gdańsk, B-90

Ceny biletów na wszystkie koncerty to 95 zł w przedsprzedaży i 110 zł w dniu koncertu.

therion

Na każdym z trzech występów grupa będzie wspomagana przez chiński Ego Fall i rosyjski Imperial Age. Oprócz tego przed Therionem będzie można usłyszeć drugi projekt Christofera Johnssona, Luciferian Light Orchestra. Muzyk realizuje w nim swoją pasję związaną z rockiem psychodelicznym. Debiutancka płyta zespołu z kwietnia 2015 roku została ciepło przyjęta przez publiczność i krytyków. Nie brakowało na niej okultystycznych klimatów i charakterystycznych dla lat 60. brzmień organów Hammonda.

Chiński Ego Fall to deathmetalowa załoga z 15-letnim doświadczeniem. Powstała w Mongolii Wewnętrznej, ma na koncie 3 albumy i EP-kę. Jej twórczość to połączenie metalcore'u z melodyjnym death metalem, przeplatane wpływami chińskiego folkloru. Ostre brzmienie uzupełniają klawisze i melodie tradycyjnych instrumentów.

Moskiewski Imperial Age został powołany do życia w 2010 roku przez wokalistę i klawiszowca Aleksandra Osipowa. Na scenie towarzyszy mu szóstka dodatkowych muzyków. Grupa zarejestrowała w 2012 debiutancki album „Turn The Sun Off!”. Na wydanej w 2014 roku EP-ce „Warrior Race” znalazł się cover utworu „To Mega Therion”, co poniekąd tłumaczy jego obecność na trasie Szwedów.

Wybieracie się na któryś z koncertów Theriona?

Jakub Gańko
Tagi: Koncerty