26.01.2016 10:55

Three Days Grace w Warszawie [GALERIA]

Kanadyjska grupa wystąpiła w klubie Progresja Music Zone 25 stycznia 2016 roku. Zobacz nasze zdjęcia z tego koncertu.

Three Days Grace w Warszawie [GALERIA]
foto: Radek Zawadzki / Antyradio.pl

Jako support zagrała poppunkowa formacja We Are the Ocean z Essex. Grupa promowała swój czwarty album, „ARK” z maja 2015 roku. Dla Three Days Grace była to druga okazja, by pokazać się polskiej publiczności i pierwsza w warunkach klubowych.

Zespół wielokrotnie wspominał, że jego poprzednia trasa koncertowa - w ramach której zawitał m.in. na Orange Warsaw Festival - była najlepszą w karierze i dlatego też zdecydował się na tak szybki powrót do Europy Wschodniej. Monstrualna kolejka tłocząca się na zimnie pod Progresją potwierdziła tylko, że zainteresowanie ze strony fanów jest bardzo duże.

Three Days Grace promował przede wszystkim swój najnowszy album „Human” z 2015 roku, rozpoczynając już od pochodzącego z niego singla „I Am Machine”. W setliście nie zabrakło pozostałych przebojów z krążka jak „Human Race” i „Painkiller”. Zgromadzona w Progresji publiczność miała też okazję usłyszeć „Fallen Angel” i „So What”.

Matt Walst na dobre się już zaaklimatyzował w grupie i łapał doskonały kontakt z publicznością. Bez problemu odnalazł się też w starszym materiale zespołu, oryginalnie śpiewanym przez Adama Gontiera. Three Days Grace zagrał przede wszystkim przeboje z „One-X” - „Animal I Have Become”, „Never Too Late” czy „Pain” - ale pamiętał też o najważniejszych kawałkach z „Life Starts Now” i „Transit of Venus”.

Stały punkt programu stanowi już perkusyjny popis Neila Sandersona, który dostaje kilka minut tylko na swoją efektowną solówkę. Mimo wszystko część fanów czekała przede wszystkim na materiał z klasycznego, debiutanckiego albumu zespołu. Grupa nie zapomniała o swoich pierwszych przebojach i zagrała „Home” (z wplecionym fragmentem „Sober” Toola) oraz „Just Like You”. Nie mogło też oczywiście zabraknąć pamiętnego „I Hate Everything About You.”

Zobacz nasze zdjęcia z koncertu Three Days Grace:

Oto pełna lista utworów, które usłyszeliśmy tego wieczoru:

Tracklista:

 1. I Am Machine
 2. Just Like You
 3. Chalk Outline
 4. So What
 5. Pain
 6. Break
 7. Human Race
 8. Home
 9. Drum Solo
 10. Painkiller
 11. Fallen Angel
 12. The Good Life
 13. I Hate Everything About You
 14. Never Too Late
 15. Animal I Have Become

Bis:

 1. The High Road
 2. Riot

Byliście na występie Three Days Grace w Progresji?

Jakub Gańko
Tagi: Koncerty Three Days Grace Galeria