Tony Royster, Jr. w Krakowie [GALERIA]

Jakub Gańko
21.04.2016 11:17
Tony Royster, Jr. w Krakowie [GALERIA] Fot. Romana Makówka / Antyradio.pl

Ceniony na całym świecie instrumentalista dał popis swoich umiejętności w Krakowie. Zobaczcie nasze zdjęcia z tego wydarzenia.

Tony Royster, Jr., niegdyś dziecięca gwiazda perkusji, to obecnie jeden z najbardziej uznanych perkusistów sesyjnych na świecie. Muzyk wystąpił w Polsce na dwóch pokazach z cyklu Drum Clinic: w Grodzisku Mazowieckim i Krakowie. Royster znany jest przede wszystkim ze współpracy z Jayem-Z, co gwarantuje mu występy przy zapełnionych stadionach oraz status perkusyjnej gwiazdy. Na co dzień działa także z wokalistką Joss Stone.

W Krakowskim Centrum Kultury Rotunda Tony Royster dał nieco ponad godzinny pokaz, w trakcie którego odpowiadał na pytania adeptów perkusyjnego rzemiosła. Mistrz udzielił również lekcji kilku wybrańcom, pokazując techniki gry na tym instrumencie. Gospodarzem kliniki był Derrick McKenzie, perkusista grupy Jamiroquai.

Zobaczcie naszą galerię z tego pokazu. Materiał publikujemy dzięki uprzejmości magazynu „Perkusista”.

Oto jak Tony Royster, Jr. przygotowywał się do występu przed widowiskiem:

Perkusista rozpoczął swoją muzyczną przygodę już jako trzylatek, a w wieku 12 lat zagrał oszałamiające solo podczas Modern Drummer Festival. Już trzy lata później zasłynął swoim spektakularnym występem na 42. edycji rozdania nagród Grammy.

Tony ma na swoim koncie wiele innych imponujących osiągnięć, takich jak występ na festiwalu w Glastonbury oraz koncert z Jayem-Z podczas balu inaugurującego prezydenturę Baracka Obamy w 2009 roku. Jest również laureatem prestiżowej nagrody The Louis Armstrong Jazz Award, która przyznawana jest muzykom na podstawie wielu kryteriów określających nie tylko grę na instrumencie, lecz także kreatywność i charakter. W 2011 Tony dołączył do zespołu Joego Jonasa, z którym odbył trasę po Ameryce Północnej.

Byliście na pokazie Tony'ego Roystera w Krakowie?

Jakub Gańko Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.