Trentemoller już w lutym 2017 na 2 koncertach w Polsce

Jakub Gańko
18.01.2017 20:18
Trentemoller już w lutym 2017 na 2 koncertach w Polsce Fot. materiały prasowe

Kopenhaski muzyk Anders Trentemøller zagra 5 lutego 2017 w warszawskiej Progresji oraz dzień później w Hali nr 2 MTP w Poznaniu.

Trentemoller wystąpi na dwóch koncertach w Polsce w ramach promocji swojego czwartego albumu długogrającego, „Fixion”, wydanego we wrześniu 2016 roku nakładem jego własnej wytwórni In My Room. Wydawnictwo to stanowi połączenie dotychczasowych, elektronicznych brzmień z postpunkowymi, nowofalowym inspiracjami spod znaku The Cure czy Joy Division. W dwóch utworach gościnnie zaśpiewała Jehnny Beth, wokalistka Savages.

Na zbliżających się polskich koncertach będzie można usłyszeć materiał z tej płyty w wyjątkowym wykonaniu pięcioosobowego składu. Z racji zbliżających się terminów, Trentemoller zaprosił na swoje występy za pomocą reklamującego je wideo:

Bilety na polskie występy można nabyć na stronie go-ahead.pl oraz w punktach na terenie całego kraju w cenie 105 zł (120 zł w dniu koncertu). Oba koncerty odbędą się wedle następującego harmonogramu:

19:00 - otwarcie drzwi
20:00 - TOM And His Computer
21:00 - Trentemøller

Anders Trentemøller zdobył rozgłos tworząc muzykę z pogranicza indie i elektroniki już za sprawą debiutanckiego albumu „The Last Resort z 2006 roku. Rok później rozpoczął karierę koncertową, która objęła jak dotąd ponad 300 występów na całym świecie. Jego miejsce na światowej scenie muzycznej ugruntowały wydawnictwa „Into The Great Wide Yonder” z 2010 roku oraz wydany 3 lata później „Lost”.

Muzyk ma na swoim koncie współpracę m.in. z Depeche Mode, Mobym i Royksopp, a jego kompozycje można było usłyszeć także w filmie „Skóra, w której żyję” Pedro Almodóvara.

Jakub Gańko Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.