Trivium i Orange Goblin na Przystanku Woodstock 2017

Aleksandra Degórska
19.12.2016 21:49
Trivium i Orange Goblin na Przystanku Woodstock 2017 Fot. Reporter / East News

Organizatorzy imprezy ogłosili kolejne gwiazdy nadchodzącego festiwalu. Choć do Przystanku jest jeszcze sporo czasu to już można powoli planować swój wyjazd na to wydarzenie.

23. edycja imprezy odbędzie się w dniach 3-5-sierpnia 2017 roku. Pierwszą ogłoszoną gwiazdą Przystanku Woodstock jest Amon Amorth, kolejno poinformowano, że do line-upu dołączają The Exploited i Kyle Gass Band.

Na tym jednak nie koniec jeśli chodzi o zagraniczne gwiazdy, które pojawią się w Kostrzynie nad Odrą. Na kolejnej edycji imprezy zaprezentują się Trivium oraz Orange Goblin.

Trivium powstał w 2000 roku. Do dziś wydał 7 studyjnych albumów i wypuścił 19 singli. Udało się mu sprzedać ponad milion albumów na całym świecie. Katapultą, która wrzuciła Trivium do metalowej czołówki, był album „Ascendancy” z 2005 roku. Wydany rok później krążek „The Crusade”, który nadał muzyce zespołu nowego kolorytu, został doceniony przez publiczność i trafił na listę Top 25 Billboardu.

Natomiast wydany w 2008 roku „Shogun” zajął 1. miejsce na brytyjskiej liście najlepszych albumów rockowych. Kolejno „In Waves” dotarł do 1. pozycji na liście najlepszych albumów rockowych Billboardu w 2011.

W 2013 roku ukazał się przedostatni album zespołu zatytułowany „Vengeance falls”, który osiągnął ogromny międzynarodowy sukces. Dotarł na 2. miejsce listy najlepszych albumów rockowych Billboardu i na 15. miejsce ogólnego notowania. Na Przystanku Woodstock zespół skupi się na utworach z ostatniego albumu „Silence in the Snow” wydanego 2 października 2015. 

Orange Goblin to zespół, który łączy nieposkromiony metal z najlepszym granym na żywo rockiem, tworząc stały i powszechnie podziwiany element brytyjskiego świata metalu już od 18 lat. Miejsce Goblina wśród metalowej elity zostało ostatecznie potwierdzone w 2012 roku wraz z wydaniem „A Eulogy for the Damned” - siódmego albumu studyjnego.

Orange Goblin początkowo był odbierany jako jeden z głównych pretendentów do tytułu najlepszego przedstawiciela stoner rocka, tak popularnego w połowie lat 90’. Szybko jednak stało się jasne, że zespół ma do zaoferowania znacznie więcej.

Jednak największy udział w budowaniu reputacji zespołu miały jego występy. Sukces osiągnął dzięki zdolnościom spełniania życzeń tłumów i rozgrzewania koncertów oraz trasom koncertowym na całym świecie, często w u boku wielkich muzycznych zespołów takich jak Alice Cooper, Black Sabbath, Clutch, Motorhead, Sex Pistols, Queens Of The Stone Age, Dio czy Monster Magnet.

Wybieracie się na 23. Przystanek Woodstock?

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.