09.08.2016 09:45

Twisted Sister na Wacken Open Air 2016 [GALERIA]

Amerykańska grupa z Dee Sniderem na czele wystąpiła 6 sierpnia 2016 roku przed publicznością festiwalu Wacken Open Air 2016. Mamy dla Was zdjęcia z tego koncertu!

Twisted Sister na Wacken Open Air 2016 [GALERIA]
foto: Romana Makówka / Antyradio.pl

Ostatniego dnia jednego z największych muzycznych wydarzeń w świecie rocka i metalu muzycy z Twisted Sister zaprezentowali swój powstający od wczesnych lat 70. repertuar. Fani ciężkich brzmień mieli okazję m.in. usłyszeć jeden z najbardziej znanych numerów zespołu - utwór „I Wanna Rock” wydany w 1984 roku na trzecim studyjnym albumie „Stay Hungry”. 

Na przekór obiegowej opinii głoszącej, że „rock umarł na dobre” - tego zdania są m.in. Flea z Red Hot Chili Peppers i Gene Simmons - na koncertowej setliście pojawiły się także takie kawałki, jak „You Can't Stop Rock 'n' Roll” i I „Believe in Rock 'n' Roll”. 

Warto dodać, że oficjalnie był to ostatni koncert kapeli na niemieckiej ziemi. Po śmierci perkusisty A.J. Pero 20 marca 2015 zespół zdecydował się na zamknięcie muzycznej kariery po zakończeniu trasy koncertowej.

Setlista:

 1. Stay Hungry
 2. The Kids Are Back
 3. Burn in Hell
 4. Destroyer
 5. Like a Knife in the Back
 6. You Can't Stop Rock 'n' Roll
 7. The Fire Still Burns
 8. I Am (I'm Me)
 9. We're Not Gonna Take It
 10. The Price
 11. I Believe in Rock 'n' Roll
 12. Under the Blade
 13. I Wanna Rock

Encore:

 1. Come Out and Play
 2. S.M.F.

Wacken Open Air, jedno z największych wydarzeń w świecie metalu, gromadzi co roku ponad stutysięczną publiczność i wyprzedawane jest całkowicie w zaledwie kilka godzin. W tegorocznej edycji imprezy wzięli udział m.in. Phil Campbell's All Starr Band, Skyline, Vader, Foreigner, Tarja Turunen, Saxon, Eluveitie, Bullet For My Valentine, Entombed A.D., Therion, Dragonforce, Steel Panther i Triptykon.

Muzycy i organizatorzy uczcili także pamięć zmarłego 28 grudnia 2015 roku byłego lidera Motorhead, Lemmy'ego Kilmistera, podczas oficjalnego pożegnania na scenie festiwalu.

Justyna Kierzkowska
Tagi: Koncerty Romana Makówka Galeria Wacken Open Air Twisted Sister