UK Subs i TV Smith w Krakowie [GALERIA]

Aleksandra Degórska
30.01.2017 09:31
UK Subs i TV Smith w Krakowie [GALERIA] Fot. Romana Makówka / Antyradio.pl

29 stycznia 2017 roku w krakowskim klubie Kwadrat odbyło się wydarzenie dla prawdziwych fanów punk rocka - na scenie wystąpili UK Subs, TV Smith, Bunkier oraz ID. Mamy zdjęcia z tego wydarzenia. 

UK Subs, brytyjska legenda punk rocka, świętuje swoje 40 urodziny. Z tej okazji zespół wyruszył w międzynarodową trasę koncertową, w której towarzyszy mu angielski wokalista i kompozytor TV Smith. Tournée kończy się na festiwalu Wacken Open Air 2017.

UK Subs był pierwszą punkową grupą, która w 1983 roku odwiedziła nasz kraj, by koncertować u boku Republiki. Formacja na swoim koncie 25 albumów, a utwory zespołu można również usłyszeć w wykonaniu polskich i zagranicznych gwiazd, m. in. Die Toten Hosen, Guns N' Roses, Kazika, Kultu czy Farben Lehre.

Na tej muzyce wychowały się pokolenia fanów, a hity takie jak „Riot”, „Warhead” czy „Down on the Farm” na stałe wpisały się do kanonu punk rocka. Nieprzerwanie od samego początku grupie przewodzi założyciel i wokalista Charlie Harper.

Zobaczcie zatem, jak kapela zaprezentowała się przed krakowską publicznością:

TV Smith, właściwie Tim Smith, zasłynął jako lider kultowej punk rockowej formacji The Adverts, która działała w latach 1976-1979. Jej debiutancki album „Crossing The Red Sea with The Adverts” przez krytyków uważany jest za jeden z najważniejszych albumów z pierwszej fali punk rocka. Po wydaniu drugiej płyty „Cast of The Thousand” zespół się rozpadł.

Od lat 80. TV Smith występuję solo. Od tamtej pory wydał 14 płyt i napisał 2 książki. Na krakowskim koncercie akustycznie usłyszeliśmy takie hity jak: „Bored Teenagers”, „Gary Gilmore's Eyes” czy „No Time to Be 21”.

Obejrzyjcie zdjęcia z tego wydarzenia:

Byliście na koncercie UK Subs i TV Smith w Krakowie?

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.