03.07.2017 14:24

VI Memoriał Jona Lorda w kolorze purpury

Gwiazdy polskiego rocka po raz kolejny złożą hołd zmarłemu klawiszowcowi Deep Purple, wykonując własne wersje przebojów tej legendarnej grupy.

VI Memoriał Jona Lorda w kolorze purpury
foto: East News

Jon Lord był jednym ze współzałożycieli brytyjskiego zespołu Deep Purple, ikony hard rocka, heavy metalu i rocka symfonicznego. Jego charakterystyczne brzmienie klawiszy stanowiło nieodłączny element wszystkich najsłynniejszych dokonań formacji, w tym płyt „In Rock” i „Machine Head” oraz przebojów „Child In Time”, „Smoke On The Water” i „Perfect Strangers”. To właśnie Lord odpowiadał za obecne w muzyce Purpli wpływy muzyki klasycznej. Artysta był w składzie zespołu w latach 1968-2002, znany był też z takich grup, jak The Artwoods i Whitesnake. Zmarł w 2012 roku w wyniku choroby nowotworowej.

Deep Purple od zawsze cieszą się wyjątkowym uwielbieniem polskich fanów rocka. Wciąż pamiętają oni o legendarnym klawiszowcu, czego dowodem jest corocznie odbywająca się impreza pod hasłem Memoriał Jona Lorda. Ten wyjątkowy koncert gromadzi na scenie ważne postaci rodzimej sceny rockowej i metalowej, które są wielbicielami brzmień spod znaku purpury. W poprzednich latach na memoriale wystąpili m.in. Ania Rusowicz, Anja Orthodox, bracia Cugowscy i Grzegorz Kupczyk. Podczas imprezy artyści mierzą się z repertuarem Deep Purple – co rok można usłyszeć inne utwory w wykonaniu innych muzyków. Często są to zaskakujące wykonania mniej znanych lub dawno niewykonywanych piosenek grupy.

Podczas tegorocznej edycji wystąpią między innymi Andrzej Zieliński (Skaldowie), Tomek Struszczyk i Wojciech Hoffmann (Turbo), Piotr Brzychcy (Kruk), Michał Kielak (Kasa Chorych), Michu Przybylski (Rust), Łukasz Drapała (Chevy, eks-Chemia) i Maciej Koczorowski (Chainsaw). Gwiazdą koncertu będzie Doogie White, były wokalista grupy Ritchiego Blackmore’a, Rainbow. Zespołem-gospodarzem tradycyjnie jest Made in Warsaw, w składzie: Łukasz Jakubowicz - dyrektor artystyczny, organy Hammonda i inne instrumenty klawiszowe, Robert Kazanowski – gitara, Darek Goc – bas, Szymon Pawlak – perkusja.

Od 2015 roku Memoriał jest koncertem charytatywnym. W czasie jego trwania prowadzona jest zbiórka pieniędzy na leczenie i pomoc chorym dzieciom. W zeszłym roku udało się przekazać 1500 złotych na leczenie pięcioletniego Mikołaja, cierpiącego na rzadką chorobę genetyczną, zespół TRAPS.

VI Memoriał Jona Lorda odbędzie się 26 października 2017 w klubie Proxima w Warszawie. Bilety na VI Memoriał Jona Lorda dostępne będą od połowy lipca 2017 w sieciach eventim.pl i ebilet.pl oraz w klubach Proxima oraz Palladium. Więcej informacji na stronie internetowej memoriału i stronie wydarzenia na Facebooku:

Czy wybierzecie się na VI Memoriał Jona Lorda?

Maciej Koprowicz
Tagi: Koncerty Jon Lord