09.10.2018 12:10

VII Memoriał Jona Lorda z Deep Purple - kiedy odbędzie się impreza?

Organizowany od 2012 roku koncert poświęcony twórczości Jona Lorda i Deep Purple tym razem odbędzie się w klubie Hybrydy. Nie zabraknie specjalnych gości.

Jon Lord
foto: East News

Zmiana miejsca i zmiana klimatu - tak zapowiadają organizatorzy koncertu. Memoriał w 2018 roku będzie pod wieloma względami powrotem do korzeni tej inicjatywy. Show będzie bardziej organiczne, nastawione na muzykę i odbędzie się w mniejszym klubie, gdzie kontakt muzyków z publicznością jest bardziej intymny. W tym roku nie pojawi się tak wielu gości - po ostatnich, pełnych znanych nazwisk edycjach, gospodarze imprezy stwierdzili, że przyszedł czas na chwilę oddechu i zmianę koncepcji artystycznej. Czy to się uda? To okaże się 20 października 2018 roku w Hybrydach.

W tym roku wypada 45-lecie wydania słynnego albumu koncertowego „Made in Japan”, który zapisał Deep Purple w historii muzyki rockowej i do dziś pozostaje wzorem dla płyt koncertowych. Na VII Memoriale Jona Lorda gospodarze imprezy, zespół Made in Warsaw, zaprezentują program tego albumu w całości, starając się oddać atmosferę koncertów Deep Purple z tamtych lat - pełnych improwizacji i muzycznych niespodzianek. Oprócz tego pojawią się także utwory nowsze, ale na pewno znane przez miłośników zespołu Jona Loda.

MJL poziomy

VII Memoriał Jona Lorda - kiedy odbędzie się impreza?

Memoriał Jona Lorda to cykliczna impreza poświęcona zmarłemu w 2012 roku klawiszowcowi Deep Purple, Jonowi Lordowi. W ciągu kilku lat gościnnie wystąpili m.in Ania Rusowicz, Grzegorz Kupczyk, BRACIA, Michał Jelonek, Anja Orthodox, Andrzej Zieliński, Wojciech Hoffmann, Doogie White i wielu innych artystów. Podstawowy skład zespołu-gospodarza - Made in Warsaw - tworzą muzycy m.in zespołu Ani Rusowicz i Nocnego Kochanka. Po koncercie przewidziana jest impreza z muzyką Deep Purple.
Skład Made in Warsaw:

  • Łukasz Jakubowicz [Ania Rusowicz, Pokój Numer 3] - instrumenty klawiszowe
  • Robert "Kazon" Kazanowski [Nocny Kochanek]- gitara
  • Darek Goc [Lorien] - bas
  • Sebastian Wojciechowski - perkusja
  • Jasiek Popławski [The Kroach]- wokal

Patronem medialnym wydarzenia jest portal Antyradio.pl.

VI Memoriał Jona Lorda - jak było?

W 2017 roku VI edycja Memoriału odbyła się w klubie Proxima. Na scenie wystąpili wówczas tacy goście, jak Doogie White, były wokalista Rainbow, Andrzej Zieliński (Skaldowie), Wojciech Hoffmann (Turbo), czy Tomek Struszczyk (Turbo). Jak było na imprezie? Tego dowiecie się z naszej relacji - VI. Memoriał Jona Lorda – Tribute to Deep Purple and more [RELACJA].

Kamil Kacperski
Tagi: Koncerty Deep Purple