Vader zagrał w Krakowie w ramach trasy "Przebudzenie Tyranów 2022" [ZDJĘCIA]
20.02.2022 17:33
Vader zagrał w Krakowie w ramach trasy "Przebudzenie Tyranów 2022" [ZDJĘCIA]
  • 41 Zobacz zdjęcia
Vader zagrał w Krakowie w ramach trasy "Przebudzenie Tyranów 2022" [ZDJĘCIA]
20.02.2022 17:33

17 lutego 2022 roku rozpoczęła się trasa koncertowa zespołu Vader. "Przebudzenie Tyranów 2022" gości w 10 polskich miastach, wśród których znalazły się między innymi Wrocław, Warszawa, Kraków, Katowice czy Gdańsk.

Vader to jeden z najlepiej rozpoznawalnych polskich zespołów na świecie. Grupa, obracająca się w konwencji szeroko pojętego metalu, od początku dowodzona jest przez Piotra "Petera" Wiwczarka. Grupa niebawem będzie obchodzić 40-lecie swojego istnienia.

Vader zagrał w Krakowie

Peter, lider zespołu Vader zapowiadał tę trasę w następujący sposób:

Na lutowe koncerty w Polsce szykujemy wyjątkowy zestaw utworów. Bieżący rok to czas wielu jubileuszów: 30 lat od wydania debiutanckiego "The Ultimate Incantation", 25-lecie albumu "Black to the Blind" oraz 20-lecie obchodzić będzie "Revelations". Z tego ostatniego przypomnieć Wam chcemy dawno niegrany, epicki "Revelations of Black Moses" oraz nigdy niegrany "Whispers". Z okazji tego, że już na wiosnę pojawi się piękna reedycja wydawnictwa "Sothis", muzyki z tej płyty również nie zabraknie. Przypomnimy również pieśni z początkowego, polskojęzycznego okresu Vader. Nie zabraknie "Tyranów Piekieł" czy "Necropolis", ale też "Giń Psie" czy "Przeklęty na Wieki". Będzie też kilka innych niespodzianek. W zestawie live pojawią się także ostre dźwięki z "Solitude in Madness" czy wspominanego ostatnio "De Profundis".

Zobaczcie zdjęcia z koncertu w Krakowie:

Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.