Ville Valo powraca z solowym albumem i trasą. Wokalista grupy HIM zagra 2 koncerty w Polsce [DATA, MIEJSCE, BILETY]

07.04.2022 11:53
Ville Valo Fot. Aleksandra Degórska / Antyradio.pl

Nareszcie będziemy mogli zobaczyć wokalistę grupy HIM na scenie. Gdzie i kiedy odbędą się koncerty Ville Valo?

Długo musieliśmy czekać na powrót wokalisty grupy HIM. W końcu Ville Valo zapowiedział wydanie solowego albumu "Neon Noir" na początku 2023 roku i promować go będzie trasa VV po Europie i Ameryce Północnej. Ville Valo zagra dwa koncerty w przyszłym roku w Polsce. Kiedy rusza sprzedaż biletów?

Polecamy

Ville Valo powraca z solowym albumem i trasą. Wokalista grupy HIM zagra 2 koncerty w Polsce [DATA, MIEJSCE, BILETY]

Trasa rozpocznie się, jakże by inaczej, w Helsinkach w Finlandii w 2023 r., dotrze do Wielkiej Brytanii w marcu, a następnie do Ameryki w kwietniu. Po drodze Ville Valo odpowiedzi Polskę - 14 lutego 2023 zagra w warszawskim klubie Proxima, zaś 15 lutego 2023 wystąpi w klubie Kwadrat w Krakowie.

materiały prasowe Live Nation Fot. materiały prasowe Live Nation

Fiński pionier Love Metalu, Ville Valo – występujący jako VV, 8  kwietnia wyda nowy singiel "Loveletting". Pochodzi on z nadchodzącego, debiutanckiego albumu VV - "Neon Noir".
Debiutancki album ma ukazać się na początku 2023 roku i, jak czytamy w informacji prasowej, należeć on będzie do tego samego opuszczonego świata nieszczęścia i kaprysów, który kiedyś został poczęty i zarządzany przez Valo w HIM. Teraz jednak VV przybywa z dodatkowymi zniuansowanymi, pięknymi nutami niczym dobrze dojrzewający Cabernet.

Ville Valo wyjaśnia:

Choć obrzędy pogrzebowe dla HIM  były zabawne, zajęło mi więcej niż kilka księżyców, aby wylizać moje rany w cieniu Heartagramu i znaleźć pretekst, by znowu brzdąkać i nucić. W końcu postanowiłam założyć smycz na mojego ukochanego czarnego psa i zamiast na siebie szczekać, zaczęliśmy razem wyć. Tak narodziło się "Loveletting".

Dalsze szczegóły dotyczące Neon Noir zostaną ujawnione w odpowiednim czasie.

Ville Valo na koncertach w Polsce: Sprzedaż biletów

  • Przedsprzedaż dla klientów CITI Handlowy rozpocznie się 9 kwietnia o 10:00
  • Przedsprzedaż Ticketmaster rozpocznie się 10 kwietnia 10:00
  • Ogólna sprzedaż rozpocznie się 11 kwietnia na LiveNation.pl o 10:00
Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.