13.08.2018 16:03

Vince Neil (ex- Mötley Crüe) zagrał na Wacken Open Air 2018 [GALERIA]

Były wokalista ikony glam metalu wystąpił na jednym z największych metalowych festiwali na świecie. Mamy dla Was fotorelację z tego wydarzenia.

Vince Neil (ex- Mötley Crüe) zagrał na Wacken Open Air 2018 [GALERIA]
foto: Romana Makówka/Antyradio.pl

Vincent Neil Wharton, znany szerzej jako Vince Neil, sławę zdobył dzięki występom w zespole Mötley Crüe. Grupa to jeden z muzycznych symboli lat 80. - była sztandarowym wykonawcą nurtu tak zwanego hair metalu, który cechowało hardrockowo-heavymetalowe brzmienie, mocno wystylizowany, metroseksualny image i… szeroko pojęte kontrowersje natury obyczajowej.

Neil grał w Crüe w latach 1981-1992 i 1997-2015. Trzy lata temu zespół zakończył działalność, a jego członkowie skupili się na karierze solowej. Występy wokalisty najbardziej szalonego zespołu świata wciąż przyciągają tłumy – tak było także na Wacken Open Air 2018.

Vince wystąpił na W:O:A pierwszego dnia festiwalu, 2 sierpnia 2018. Zobaczcie relację foto z tego wydarzenia, autorstwa Romany Makówki:

Wacken Open Air 2018 – fotorelacje Antyradio.pl

Wacken Open Air to jeden z najważniejszych festiwali metalowych na świecie. W tym roku jego 29. edycja odbyła się Wacken w Szlezwiku-Holsztynie w Niemczech w dniach 2-4 sierpnia 2018. Przygotowaliśmy dla Was fotogalerie z koncertów m.in. Steel Panther (+18!),  Cannibal Corpse, Udo Dirkschneidera, Children Of Bodom, Behemotha, Sepultury, Fisha i Epiki.

Wacken Open Air 2019 - kto zagra?

Jubileuszowa, 30. edycja Wacken Open Air odbędzie się w dniach 1-3 sierpnia 2019. Już wiadomo, że wystąpią Sabaton, Demons & Wizards, Airbourne, Within Temptation, Krokus, Dark Funeral, Avatar, Meshuggah, Rose Tattoo, Powerwolf i Parkway Drive.

Maciej Koprowicz
Tagi: Koncerty Motley Crue Romana Makówka Galeria Wacken Open Air