07.11.2017 10:48

Vinny Appice Band wystąpi na koncercie w Polsce

Vinny Appice, perkusista takich grup jak Dio, Black Sabbath, Heaven And Hell czy Kill Devil Hill zagra na jedynym koncercie w Polsce. Kameralny koncert odbędzie się 24 listopada 2017 w Bochni. 

Vinny Appice Band wystąpi na koncercie w Polsce
foto: kadr z wideo

Appice już od najmłodszych lat akompaniował największym Artystom na świecie. W wieku 16 lat wystąpił na scenie z Johnem Lennonem podczas jego ostatniego koncertu. Pojawił się również w trzech teledyskach artysty. W 1980 roku dołączył do Black Sabbath z którym koncertował oraz brał udział w nagraniach albumów „Mob Rules”, „Live Evil” i „Dehumanizer”.

Trzy lata później połączył siły z Dio by nagrać „Holly Diver”, „Last in Line”, „Sacred Heart”, „Intermission” oraz „Dream Evil”. Jego bębny możemy usłyszeć także na wielu ścieżkach dźwiękowych do filmów jak choćby „Wayne's World 2”, „Heavy Metal”. „Iron Eagle”, „Bedazzled” czy „Bad Teacher”.

W Bochni artysta wystąpi z repertuarem Black Sabbath i Dio zawierającym m.in. takie klasyki, jak „Mob Rules”, „Falling Of The Edge Of The World”, „Holy Diver”, „We Rock”, „Neon Knights”, „Heaven And Hell”, „War Pigs” czy „Last In Line”. W skład zaspołu oprócz mistrza perkusji wchodzą Piero Leporale, wokalista Uli Jon Roth, znany ze współpracy z Marco Mendoza gitarzysta Fabio Cerrone oraz Don Roxx - basista Doogie White oraz Kee Marcello.

Bilety w cenie 80 zł można zakupić w Miejskim Domu Kultury w Bochni.

Romana Makówka
Tagi: #Koncerty