Volbeat zapowiada nowy album i trasę po Europie. Zespół przyjedzie do Polski?
15.05.2019 17:33
Volbeat zapowiada nowy album i trasę po Europie. Zespół przyjedzie do Polski? Fot. Romana Makówka / Antyradio.pl

Volbeat zapowiedział nowy album i trasę koncertową po Europie. Posłuchajcie nowego singla i sprawdźcie, czy na liście koncertów znalazła się Polska.

Duński zespół Volbeat powstał w 2001 roku w Kopenhadze. W jego skład wchodzą wokalista i gitarzysta Michael Poulsen, gitarzysta Rob Caggiano, basista Kasper Boye-Larsen i perkusista Jon Larsen. Zespół słynie z łączenia heavymetalowego grania z brzmieniami rockabilly i rock’n’rolla. Kapela wielokrotnie gościła w naszym kraju a ich koncerty zawsze cieszyły się ogromną popularnością.

W swojej bogatej karierze Volbeat miał już okazję grać przed zespołami Metallika, Motorhead, Guns N' Roses  i Slipknot, otrzymać nominację w 2014 do nagrody Grammy w kategorii Best Metal Performance za „Room 24” i zdobyć wiele nagród Danish Music Awards.

Volbeat: Szczegóły nowego wydawnictwa

Siódma płyta w dorobku zespołu nosi tytuł „Rewind, Replay, Rebound” i ukaże się 2 sierpnia 2019 roku. Wydawnictwo promuje piosenka „Leviathan”, do której powstał teledysk.

Czego możemy się spodziewać na nowej płycie? Michael Poulsen zdradził nieco szczegółów dotyczących nowego wydawnictwa:

Cały sens wejścia do studia polega na tym, że wciąż masz jeszcze coś do udowodnienia. Nie tylko fanom, ale również sobie. Nie bylibyśmy w stanie nagrać tej płyty, gdyby nie nasze wcześniejsze dokonania. Jednak trzeba też pamiętać, że bez względu na to, ile jeszcze będziemy nagrywać, wciąż będziemy mieć to charakterystyczne brzmienie, dzięki któremu wszyscy będą nas kojarzyć.

Na płycie znajdzie się 14 kompozycji:

 1. Last Day Under The Sun
 2. Pelvis On Fire
 3. Rewind The Exit
 4. Die To Live (feat. Neil Fallon)
 5. When We Were Kids
 6. Sorry Sack of Bones
 7. Cloud 9
 8. Cheapside Sloggers
 9. Maybe I Believe
 10. Parasite
 11. Leviathan
 12. The Awakening of Bonnie Parker
 13. The Everlasting
 14. 7:24

Volbeat: Trasa koncertowa, koncerty w Polsce

"Rewind, Replay, Rebound World Tour" rozpocznie się 28 czerwca 2019 roku w Oslo a zakończy 29 listopada 2019 roku w Sztokholmie. Zespół zdradził również, że dołączy do Slipknot podczas ich Knotfest Roadshow North American Tour jako goście specjalni, obok Gojiry i Behemoth. 29-dniowa część trasy rozpocznie się 26 lipca w Mountain View, z dodatkowymi przystankami w Salt Lake City, Phoenix i Austin.

Na trasie zespołu znajdzie się również Polska. Zespół Volbeat wystąpi 29 października 2019 roku na warszawskim Torwarze. W roli gości specjalnych zobaczymy: Baroness
Danko Jones

Wybierasz się na koncert Volbeatc29.10.2019 na Torwarze? Tu kupisz bilet

Kto z Was wybiera się na koncert Volbeat w Warszawie?

Romana Makówka
Romana Makówka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.