15.05.2019 17:33

Volbeat zapowiada nowy album i trasę po Europie. Zespół przyjedzie do Polski?

Volbeat zapowiedział nowy album i trasę koncertową po Europie. Posłuchajcie nowego singla i sprawdźcie, czy na liście koncertów znalazła się Polska.

Volbeat
foto: Romana Makówka / Antyradio.pl

Duński zespół Volbeat powstał w 2001 roku w Kopenhadze. W jego skład wchodzą wokalista i gitarzysta Michael Poulsen, gitarzysta Rob Caggiano, basista Kasper Boye-Larsen i perkusista Jon Larsen. Zespół słynie z łączenia heavymetalowego grania z brzmieniami rockabilly i rock’n’rolla. Kapela wielokrotnie gościła w naszym kraju a ich koncerty zawsze cieszyły się ogromną popularnością.

W swojej bogatej karierze Volbeat miał już okazję grać przed zespołami Metallika, Motorhead, Guns N' Roses  i Slipknot, otrzymać nominację w 2014 do nagrody Grammy w kategorii Best Metal Performance za „Room 24” i zdobyć wiele nagród Danish Music Awards.

Volbeat: Szczegóły nowego wydawnictwa

Siódma płyta w dorobku zespołu nosi tytuł „Rewind, Replay, Rebound” i ukaże się 2 sierpnia 2019 roku. Wydawnictwo promuje piosenka „Leviathan”, do której powstał teledysk.

Czego możemy się spodziewać na nowej płycie? Michael Poulsen zdradził nieco szczegółów dotyczących nowego wydawnictwa:

"

Cały sens wejścia do studia polega na tym, że wciąż masz jeszcze coś do udowodnienia. Nie tylko fanom, ale również sobie. Nie bylibyśmy w stanie nagrać tej płyty, gdyby nie nasze wcześniejsze dokonania. Jednak trzeba też pamiętać, że bez względu na to, ile jeszcze będziemy nagrywać, wciąż będziemy mieć to charakterystyczne brzmienie, dzięki któremu wszyscy będą nas kojarzyć. "

Na płycie znajdzie się 14 kompozycji:
1. Last Day Under The Sun
2. Pelvis On Fire
3. Rewind The Exit
4. Die To Live (feat. Neil Fallon)
5. When We Were Kids
6. Sorry Sack of Bones
7. Cloud 9
8. Cheapside Sloggers
9. Maybe I Believe
10. Parasite
11. Leviathan
12. The Awakening of Bonnie Parker
13. The Everlasting
14. 7:24

Volbeat: Trasa koncertowa, koncerty w Polsce

"Rewind, Replay, Rebound World Tour" rozpocznie się 28 czerwca 2019 roku w Oslo a zakończy 29 listopada 2019 roku w Sztokholmie. Zespół zdradził również, że dołączy do Slipknot podczas ich Knotfest Roadshow North American Tour jako goście specjalni, obok Gojiry i Behemoth. 29-dniowa część trasy rozpocznie się 26 lipca w Mountain View, z dodatkowymi przystankami w Salt Lake City, Phoenix i Austin.

Koncerty 2019 Warszawa
Koncerty 2019 Warszawa
Przeczytaj także Lista koncertów, które odbędą się w Warszawie w 2019 roku

Na trasie zespołu znajdzie się również Polska. Zespół Volbeat wystąpi 29 października 2019 roku na warszawskim Torwarze. W roli gości specjalnych zobaczymy: Baroness
Danko Jones

Bilety w cenie 150PLN w regularnej sprzedaży od 24 maja o godz. 10:00 na stronie LiveNation.pl. Przedsprzedaż CITI Handlowy rusza w środę, 22 maja o godz. 10:00 i zakończy się w 24 maja o godz. 09:00. Przedsprzedaż biletów dla zarejestrowanych użytkowników LiveNation.pl rusza 23 maja od godz. 10:00 i potrwa do 24 maja do godz. 09:00.

Kto z Was wybiera się na koncert Volbeat w Warszawie?

Tagi: Koncerty Volbeat