02.01.2019 12:43

W 2019 roku powróci festiwal twórczości Roberta Brylewskiego

Organizatorzy Brylfest ogłosili, że kolejna edycja wydarzenia odbędzie się w 2019 roku w warszawskim klubie Proxima. 

Robert Brylewski
foto: Adam Burakowski/REPORTER

Pierwsza edycja Brylfestu miała miejsce w 2005 roku w warszawskim klubie Stodoła. Od tamtej pory impreza doczekała się pięciu edycji, które odbywały się regularnie do 2010 roku. Wydarzenie miało na celu popularyzację twórczości wokalisty, gitarzysty, tekściarza i kompozytora Roberta Brylewskiego. Muzyk był liderem i współzałożycielem zespołów takich jak Kryzys, Brygada Kryzys, Izrael oraz Armia

Brylfest powróci w 2019 roku

Robert Brylewski zmarł 3 czerwca 2018 roku. Niedawno prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko mężczyźnie, który dotkliwie pobił muzyka. Zarzucono mu, że atak, którego dokonał w styczniu 2018 roku mógł być przyczyną śmierci artysty. Tragiczne wydarzenia popchnęły córki Brylewskiego - Sarę i Ewę do ponownego zorganizowana festiwalu Brylfest:

"

Każdego roku chcemy przypominać utwory zespołów, które współtworzył tata, a także promować zespoły, które ciężko pracują na swoje. "

Do tej pory na scenie Brylfestu można było usłyszeć takich muzyków jak Under The Gun, Ił-62, Alians, Power Of Trinity, Von Zeit Jack, Enchantia, King Shiloh czy Konopians. Szósta edycja imprezy ma odbyć się 25 maja 2019 roku w Warszawie. Artyści spotkają się, żeby uczcić pamięć Roberta Brylewskiego w Klubie Proxima. 

Joanna Chojnacka
Tagi: Koncerty Robert Brylewski