27.11.2017 15:13

W.A.S.P. i Exlibris w Warszawie [GALERIA]

25 listopada 2017 roku w warszawskiej Progresji wystąpił zespół W.A.S.P. Przed amerykańską kapelą zaprezentowała się grupa Exlibris.

W.A.S.P. i Exlibris w Warszawie [GALERIA]
foto: Agnieszka „vSpectrum” Jędrzejewska / Antyradio.pl

W 1982 roku, czyli równo 35 lat temu, charyzmatyczny nowojorczyk Blackie Lawless założył w Los Angeles zespół W.A.S.P. Parę lat później kapela miała już na swoim koncie złote i platynowe płyty, stanowiła awangardę melodyjnego rocka/hard rocka/metalu rodem z Kalifornii, a muzycy mieli reputację wariatów i zboczeńców, których interesują tylko alkohol, narkotyki i łatwe dziewczyny, konsumowane w dużych ilościach.

Czasy się zmieniły i od lat ten sposób życia W.A.S.P. nie dotyczy. Jednak to co się nie zmieniło to świetne sceniczne show, które doceniają fani rocka na całym świecie.

Z okazji 25. rocznicy wydania „The Crimson Idol”, amerykańska grupa zagrała w Warszawie na żywo wszystkie utwory z wspomnianego albumu. Koncertowy set został uzupełniony dodatkowo o trzy kompozycje, które w zamyśle lidera grupy Blackiego Lawlessa miały się znaleźć na koncepcyjnym materiale. Drugą część show uzupełniły największe hity zespołu z Blind In Texas i I Wanna Be Somebody” na czele.

Mamy dla Was zdjęcie z tego koncertu:

Jako support wystąpił Exlibris - heavy metalowy zespół z Warszawy, działający na scenie od 2003 roku, łączący w swej muzyce klasyczne metalowe riffy z niebanalnymi formami oraz symfonicznym rozmachem. Od 2016 roku, za sprawą dołączenia do zespołu fińskiego wokalisty Riku Turunena, Exlibris funkcjonuje w składzie międzynarodowym. Obecnie zespół jest jest w ostatniej fazie produkcji nowego albumu „Innertia”, który ukaże się w 2018 roku.

Obejrzyjcie, jak formacja zaprezentowała się w roli supportu:

Aleksandra Degórska
Tagi: Koncerty Exlibris Galeria