04.09.2018 14:36

WU-HAE, autor utworu „Krakowiaczek” o Andrzeju Dudzie, organizuje festiwal muzyki niezależnej

Nowa Huta Alternative to impreza, która zainteresuje każdego fana muzyki niezależnej.

WU-HAE zaprasza na festiwal muzyki niezależnej
foto: Romana Makówka / Antyradio.pl

Po raz czwarty odbędzie się festiwal muzyki niezależnej Nowa Huta Alternative, który będzie miał miejsce 13 października 2018 roku w znajdującym się na Osiedlu Studenckim Politechniki Krakowskiej klubie Kwadrat. Tak jak w ubiegłych latach wstęp na Nowa Huta Alternative będzie darmowy.

Na Festiwalu wystąpią:

  • Świetliki - rock alternatywny/poezja śpiewana
  • Apteka - rock alternatywny/punck
  • Wu-Hae - crossover/hardcore
  • Pudelsi - rock alternatywny
  • Taraban - rock alternatywny

WU-HAE zaprasza na darmowy festiwal muzyki niezależnej

Grupa WU-HAE narobiła szumu z powodu utworu „Krakowiaczek” dotyczącego Andrzeja Dudy. Muzycy postanowili wytknąć rozmaite wpadki prezydenta. Wokalista WU-HAE, Marcin „Bzyk” Bąk, wyznał dla Antyradio.pl, że artyści spodziewali się skrajnych reakcji w związku z pojawieniem się singla i nie widzą nic złego w tym, że opublikowali tak śmiały utwór. 

Zapewne podczas festiwalu Nowa Huta Alternative na pewno nie zabraknie tego utworu.

Festiwal poprowadzi Adam Grzanka, kabareciarz, konferansjer, aktor, dziennikarz związany z Nową Hutą. Impreza odbywa się pod honorowym mecenatem posła Ireneusza Rasia.

Każdego roku organizatorzy zapraszają do udziału w festiwalu również młodych i nieznanych, dając im szanse zaistnienia na dużej profesjonalnej scenie. Początkujące zespoły zostają wyłonione z pośród zgłoszeń na fanpagu na Facebooku organizatora.

Aleksandra Degórska
Tagi: Koncerty