Pogoda
02.08.2018 15:57

Wacken Open Air 2018 rozpoczęty! Jak zaprezentował się Skyline na otwarciu festiwalu? [GALERIA]

W czwartek 2 sierpnia 2018 rozpoczęła się oficjalnie dwudziesta dziewiąta edycja legendarnego Wacken Open Air. Jako pierwsi swoje umiejętności pokazali muzycy z grupy Skyline, co udokumentował za pomocą aparatu specjalny wysłannik Antyradio.pl. 

Wacken Open Air 2018 - Skylina
foto: Romana Makówka / Antyradio.pl

Od 29 lat w małej miejscowości Wacken na północy Niemiec odbywa się jeden największych i najważniejszych festiwali, który dla wielu fanów ciężkiego grania z całego świata stanowi synonim tego co najlepsze w rockowo-metalowej muzyce. Ponad stutysięczna publiczność przemierza po kilkanaście kilometrów dziennie, by obejrzeć jak najwięcej metalowych gigantów, którzy występują na dziewięciu scenach jednocześnie.

Wprawdzie festiwal nieoficjalnie wystartował już w środę 1 sierpnia 2018, koncertami m.in. byłego wokalisty Marillion, Fisha i Sepultury, z których zdjęcia możecie już zobaczyć na Antyradio.pl, a także występami Nazareth, Backyard Babies, Toxic Holocaust i Fischer-Z, jednak oficjalne otwarcie nastąpiło w czwartek 2 sierpnia 2018 o godzinie 13.30.

Żeby tradycji stało się zadość jako pierwszy zaprezentował się najbardziej znany „otwieracz” na świecie, czyli niemiecki Skyline. Grupa występowała także na początku festiwalu podczas Wacken Open Air 2016 i Wacken Open Air 2017, co prezentowaliśmy Wam na łamach Antyradio.pl za pomocą zdjęć naszego specjalnego wysłannika.

Grupa powstała z inicjatywy Thomasa Jensena, założyciela i organizatora festiwalu. Zespół raz do roku gra covery innych kapel, które w danym roku występują podczas imprezy i jest obecny wśród fanów ciężkiej muzyki już od pierwszej edycji. I tym razem Thomas i spółka zaprosili na scenę kilku gości.

Zobacz zdjęcia z występu Skyline i otwarcia festiwalu Wacken Open Air:

Wacken Open Air 2018

Największe metalowe święto na świecie będzie miało miejsce w dniach 2 - 4 sierpnia 2018 roku, oczywiście w małej miejscowości Wacken na północy Niemiec. Zapewne jak co roku line-up przyprawi o zawrót głowy wszystkich fanów mocnego grania - w tym roku wystąpią między innymi: Arch Enemy, Behemoth, Dimmu Borgir, Helloween, Epica, Firewind, In Extremo, Nightwish, Sepultura, Gojira, Judas Priest, Ghost, Children of Bodom, Steel Panther,czy Watain.

Streamy będą dostępne na stream.wacken.com and magenta-musik-360.de. Rozpiskę godzinową koncertów na Wacken Open Air 2018 można sprawdzić na Antyradio.pl.

Justyna Kierzkowska
Tagi: Romana Makówka Galeria Wacken Open Air