Wacken Open Air 2019: Anthrax zagrał koncert w Niemczech [ZDJĘCIA]

06.08.2019 13:13
Wacken Open Air 2019: Anthrax zagrał koncert w Niemczech [ZDJĘCIA] Fot. Romana Makówka / Antyradio.pl

Amerykanie z Anthrax niejednokrotnie gościli na Wacken Open Air, więc nie mogło ich również zabraknąć na jubileuszowej edycji największego i najstarszego metalowego festiwalu na świecie.

Za nami 30. edycja legendarnego festiwalu Wacken Open Air. Największy metalowy festiwal odbył się w dniach 1-3 sierpnia 2019. Przedsprzedaż 75 000 biletów festiwalowych zakończyła się w ubiegłym roku po zaledwie 4 dniach.

Na imprezie zagrali m.in. grupy Rose Tattoo, Skyline, Doro i Gus G., Testament, Airbourne, Bullet for My Valentine, Hammerfall, Battle Beast, Kvelertak, Saxon, Sabaton oraz Slayer.

Wacken Open Air 2019: Koncert Anthrax

Anthrax obok Metalliki, Slayera i Megadeth zaliczany jest do tzw. Wielkiej Czwórki thrash metalu. Grupa powstała w 1981 roku w Nowym Jorku z inicjatywy gitarzysty Scotta Iana i basisty Dana Lilkera.

Swój przełomowy album "Among the Living", Amerykanie wydali 22 marca 1987 roku pod szyldem Megaforce Records, trzy lata później płyta pokryła się złotem.
Amerykanom udało się również przekroczyć subkulturowe bariery i zapisać w szerszej świadomości, czego dowodem był nagrany wspólnie z Public Enemy numer „Bring the Noise”.

Przeczytaj także

Obecnie trwają zaawansowane prace nad nowym albumem zespołu Anthrax. Nadchodząca płyta grupy będzie trzecim pełnometrażowym wydawnictwem od czasu powrotu wokalisty Joeya Belladonny.

Ostatni studyjny album grupy  Anthrax, „For All Kings”, pojawił się 26 lutego 2016 roku. Materiał na następcę nominowanego do Grammy albumu „Worship Music” powstawał od jesieni 2014 roku pod okiem producenta Jaya Rustona. Wydawnictwo jest pierwszą płytą z udziałem gitarzysty Jona Donaisa, który zastąpił Roba Caggiano.

Anthrax tworzą obecnie Scott Ian i Jon Donais na gitarze, Charlie Benante na perkusji, Joey Belladonna na wokalu i Frank Bello na basie.

Wacken Open Air 2019

Tegoroczna edycja festiwalu Wacken Open Air odbywa się w dniach od 1 do 3 sierpnia 2019. Festiwal, który zdobył nagrodę "Best Major Festival" w renomowanym zestawieniu European Festival Awards obchodzi w tym roku jubileusz trzydziestolecia. Redakcja serwisu Antyradio.pl relacjonuje dla Was kolejne edycje od 2015 roku.

Zobacz również: Hammerfall na dwóch koncertach w Polsce w 2020

Romana Makówka
Romana Makówka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.