Wacken Open Air 2021 zaprasza na Halloween. Kiedy poznamy kolejne zespoły, które zagrają na festiwalu?

29.09.2020 18:22
Wacken Open Air 2021 zaprasza na Halloween. Kiedy poznamy kolejne zespoły, które zagrają na festiwalu? Fot. Romana Makówka / Antyradio.pl

Festiwal Wacken Open Air i zespół Hämatom zapraszają na ekskluzywny program zatytułowany "Hälloween". Gdzie i kiedy będzie można zobaczyć wyjątkową transmisję na żywo?

Wacken Open Air to jeden z największych na świecie metalowych festiwali. Impreza odbywa się regularnie od 1990 roku. Jeden z największych metalowych festiwali na świecie wyprzedał się po raz kolejny na rok przed jego rozpoczęciem.

Hälloween: Specjalny koncert na żywo i kolejne ogłoszenia.

Organizatorzy festiwalu Wacken Open Air 2021 wraz z Wacken World Wide, State of Survival i RADIO BOB! zapraszają na imprezę z okazji Halloween. Już 31 października 2020 Hämatom zagra ekskluzywne show na żywo.

Przeczytaj także

Hämatom słynie z energicznych koncertów na żywo i niezwykłych występów scenicznych. Zespół postanowił zagrać specjalny, transmitowany na żywo  koncert zatytułowany Hälloween. Halloween tradycyjnie przypada pod koniec października. Chociaż święto to najhuczniej obchodzone jest przede wszystkim w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Wielkiej Brytanii i Irlandii, to z roku na rok zyskuje na popularności także w Polsce. Muzyka Hämatom doskonale pasuje do stylistyki tego święta.

Przeczytaj także

 
31 października 2020 między duchami, hordami zombie i innych postaci rodem z horrorów pojawi się również współzałożyciel festiwalu, Thomas Jensen, z którym będzie można porozmawiać na Zoomie. W tę noc poznamy również kolejne zespoły ogłoszone podczas transmisji na żywo.

Przeczytaj także

 
Z tej okazji również przygotowano specjalne koszulki Hämatom Hälloween / Zombie ograniczone do 666 limitowanych sztuk. 333 z nich jest w sprzedaży przez Hämatom, pozostałe 333 przez Metaltix.com. Metaltix oferuje również koszulki W: O: A Zombie dla całej rodziny.

Wacken Open Air 2021: Kto zagra na festiwalu?

Wacken 2021 upłynie pod znakiem znanych horrorów. Pierwszym z zapowiedzianych koncertów będzie jubileuszowy występ Judas Priest "50 Heavy Metal Years". Na festiwalu wystąpi także punkowa załoga Dropkick Murphys i metalcorowe As I Lay Dying.

Przeczytaj także

Ponadto w programie udział wezmą pionierzy black metalu Venom i królowa metalowych wokalistek - Tarja. Jak można zauważyć, wszystkie pięć zespołów było już zaplanowanych na Wacken Open Air 2020.

Ale oczywiście nie zabraknie innych niespodzianek. Hämatom zagra swój jedyny koncert w 2021 roku, a Lordi pokaże specjalny set. Okultystyczne i mroczne zaprezentują Moonspell i Death SS, a Rose Tattoo ponownie zagra bluesowy hard rock.  

Przeczytaj także

Szczególnie niecierpliwie wyczekiwany jest debiutu na Wacken zamaskowanych amerykańskich gigantów - Slipknot. Średniowieczni rockmani In Extremo zamierzają promować nowy album "Kompass zur Sonne", a Sick Of It All na pewno spodoba się wielbicielom nowojorskiego hardcore. Niemiecki weteran metalu Udo Dirkschneider i jego zespół U.D.O. połączy siły z korpusem muzycznym Bundeswehry, aby stworzyć epicki set.

Przeczytaj także

Szwedzi z At The Gates również przygotowali coś specjalnego a legenda alternatywnego rocka, New Model Army, crossoverowe sensacjne Fever 333 i Death Angel zaspokoją nawet najbardziej wybrednych fanów. Na końcu listy ogłoszeń znalazł się Black Star Riders, oficjalni spadkobiercy Thin Lizzy.  

Zobacz również: Sabaton zagrał specjalny koncert na Wacken Open Air 2019
 

Romana Makówka
Romana Makówka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.