18.07.2018 21:35

Wampiry na Castle Party 2018 - koncert zespołu The Coffinshakers [GALERIA]

The Coffinshakers to szwedzka grupa wykonująca muzykę na pograniczu country, rocka, rockabilly, gothabilly, psychobilly i rocka alternatywnego. Nieodłącznym elementem wizerunku „Trzęsitrumien” jest ich wampirzy wygląd. 

The Coffinshakers
foto: Romana Makówka/Antyradio.pl

Zespół The Coffinshakers wbrew pozorom nie powstał w XVIII wieku, a jego członkowie nie liczą sobie po 300 lat. Grupa została założona w 1995 roku w szwedzkim Karlstad przez Roba Coffinshakera, który dziś ma trochę ponad 40 lat. Charakterystyczny głos i sposób gry na gitarze akustycznej wokalisty, gitarzysty i tekściarza sprawia, że często porównuje się go do Johnny'ego Casha. W muzyce zespołu The Coffinshakers prócz country pobrzmiewają też nuty horroru i grozy, stąd też sami artyści określają swój styl mianem death country i vampire country. 

The Coffinshakers na Castle Party 2018

Grupa od wielu lat z wdziękiem, elegancją i szczyptą czarnego humoru serwuje swoim fanom styl spod znaku Lee Hazlewooda i Johnnego Casha okraszony trupią charakteryzacją. Jak członkowie The Coffinshakers zaprezentowali się na Castle Party 2018? Sprawdźcie w poniższej galerii:

Castle Party 2018 odbyło się na terenie zamku w Bolkowie w dniach 11-15 lipca 2018. W trakcie 25. edycji festiwalu na scenie pojawiły się m.in. grupy: Samael, Faun,  Project Pitchfork, The Eden House, Agonoize, Theatre of Hate, Made In Poland, Tyske Ludder, Grausame Tochter, The House of Usher, Traitrs, Gothminister, Escape with Romeo oraz Department.   

Castle Party to największy tego typu festiwal w Europie Środkowo-Wschodniej, który od ćwierć wieku przyciąga fanów gotyckiej muzyki z całego świata. Podczas tegorocznej edycji, prócz Polaków, zamek w Bolkowie odwiedzili również Czesi, Niemcy, Rosjanie, Anglicy, Francuzi, a nawet goście z Australii. Uczestnicy festiwalu jak zwykle popisali się nie tylko frekwencją, lecz także strojami i make-upem. Gotyckie stylizacje uczestników Castle Party 2018 są dostępne w naszych galeriach z trzeciego i czwartego dnia festiwalu.

Natalia Hluzow
Tagi: Koncerty Romana Makówka Galeria Castle Party