Wardruna wraca do Polski w 2017
Aleksandra Degórska
20.04.2017 15:16
Wardruna wraca do Polski w 2017 Fot. Romana Makówka / Antyradio.pl

Zespół już niebawem zagra dwa koncerty w naszym kraju. W jakiej cenie można zakupić bilety?

Dobra wiadomość dla fanów Wardruny, która w październiku 2017 wróci do Polski na dwa koncerty. Rok temu muzycy wydali płytę „Ragnarok”, będącą trzecią i ostatnią częścią trylogii Runaljod. Album pojawił się na listach przebojów na całym świecie, zbierając wspaniałe recenzje. Na US World Music Charts utrzymywał się na pierwszym miejscu przez 4 tygodnie. Po wyprzedanej trasie koncertowej muzycy Wardruny postanowili wrócić na kilka ekskluzywnych występów.
 
19 października 2017, Dom Muzyki i Tańca, Zabrze
Ceny biletów:

Przedsprzedaż:

  • 240 złotych - kategoria I
  • 220 złotych - kategoria II
  • 180 złotych - kategoria III

W dniu koncertu:

  • 260 złotych - kategoria I
  • 240 złotych - kategoria II
  • 200 złotych - kategoria III

20.10.2017, Teatr Szekspirowski, Gdańsk

Ceny biletów:

Przedsprzedaż:

  • 200 złotych - płyta stojąca
  • 240 złotych - balkon (nienumerowane)

W dniu koncertu:

  • 220 złotych - płyta stojąca
  • 260 złotych - balkon (nienumerowane)

Bilety do nabycia od 24.04.2017 na: www.shop.metalmind.com.pl; www.ticketpro.pl, www.eventim.pl; www.ebilet.pl; www.biletin.pl
Swój debiutancki album Wardruna wydała w 2009 roku. Była to pierwsza płyta z planowanej trylogii. Muzycy komponują i wykonują utwory wykorzystując stare nordyckie instrumenty, a teksty pisane zarówno w norweskim jak i starym, nordyckim języku uzupełniają piękne kompozycje, budując wyjątkowy klimat.

Drugi krążek „Runaljod - Yggdrasil” ukazał się w 2013 roku i jest estetyczną kontynuacją debiutu, ale muzykom udało się nie wpaść w pułapkę powtarzania samych siebie. Gościnnie na płycie wystąpili: uznany islandzki kompozytor Hilmar Örn Hilmarsson oraz, pochodzący również z Islandii, wiodący wykonawca rímur - Steindór Andersen.

Trylogia „Runaljod”, którą w ubiegłym roku zamknął album „Ragnarok”, jest muzyczną interpretacją 24 run zapisanych w najstarszej formie runicznego alfabetu (Elder Futhark). Niektóre z nagrań zostały zarejestrowane na łonie natury, w miejscach lub okolicznościach mających znaczenie dla każdej runy. Na płycie, poza brzmieniami tradycyjnych instrumentów, pojawiają się również odgłosy lasu, wody, płonących pochodni. Nastrój uzupełniają szepczące wokale, melodyjne utwory i potężne chóry.

Chociaż muzyka Wardruny często charakteryzowana jest jako folk czy ambient, to jednak żaden z tych gatunków nie jest w stanie opisać jej wyjątkowego stylu. Trzeba go osobiście doświadczyć, żeby zrozumieć unikatowość grupy.

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.