20.04.2017 15:16

Wardruna wraca do Polski w 2017

Zespół już niebawem zagra dwa koncerty w naszym kraju. W jakiej cenie można zakupić bilety?

Wardruna wraca do Polski w 2017
foto: Romana Makówka / Antyradio.pl

Dobra wiadomość dla fanów Wardruny, która w październiku 2017 wróci do Polski na dwa koncerty. Rok temu muzycy wydali płytę „Ragnarok”, będącą trzecią i ostatnią częścią trylogii Runaljod. Album pojawił się na listach przebojów na całym świecie, zbierając wspaniałe recenzje. Na US World Music Charts utrzymywał się na pierwszym miejscu przez 4 tygodnie. Po wyprzedanej trasie koncertowej muzycy Wardruny postanowili wrócić na kilka ekskluzywnych występów.
 
19 października 2017, Dom Muzyki i Tańca, Zabrze
Ceny biletów:

Przedsprzedaż:

  • 240 złotych - kategoria I
  • 220 złotych - kategoria II
  • 180 złotych - kategoria III

W dniu koncertu:

  • 260 złotych - kategoria I
  • 240 złotych - kategoria II
  • 200 złotych - kategoria III

20.10.2017, Teatr Szekspirowski, Gdańsk

Ceny biletów:

Przedsprzedaż:

  • 200 złotych - płyta stojąca
  • 240 złotych - balkon (nienumerowane)

W dniu koncertu:

  • 220 złotych - płyta stojąca
  • 260 złotych - balkon (nienumerowane)

Bilety do nabycia od 24.04.2017 na: www.shop.metalmind.com.pl; www.ticketpro.pl, www.eventim.pl; www.ebilet.pl; www.biletin.pl
Swój debiutancki album Wardruna wydała w 2009 roku. Była to pierwsza płyta z planowanej trylogii. Muzycy komponują i wykonują utwory wykorzystując stare nordyckie instrumenty, a teksty pisane zarówno w norweskim jak i starym, nordyckim języku uzupełniają piękne kompozycje, budując wyjątkowy klimat.

Drugi krążek „Runaljod - Yggdrasil” ukazał się w 2013 roku i jest estetyczną kontynuacją debiutu, ale muzykom udało się nie wpaść w pułapkę powtarzania samych siebie. Gościnnie na płycie wystąpili: uznany islandzki kompozytor Hilmar Örn Hilmarsson oraz, pochodzący również z Islandii, wiodący wykonawca rímur - Steindór Andersen.

Trylogia „Runaljod”, którą w ubiegłym roku zamknął album „Ragnarok”, jest muzyczną interpretacją 24 run zapisanych w najstarszej formie runicznego alfabetu (Elder Futhark). Niektóre z nagrań zostały zarejestrowane na łonie natury, w miejscach lub okolicznościach mających znaczenie dla każdej runy. Na płycie, poza brzmieniami tradycyjnych instrumentów, pojawiają się również odgłosy lasu, wody, płonących pochodni. Nastrój uzupełniają szepczące wokale, melodyjne utwory i potężne chóry.

Chociaż muzyka Wardruny często charakteryzowana jest jako folk czy ambient, to jednak żaden z tych gatunków nie jest w stanie opisać jej wyjątkowego stylu. Trzeba go osobiście doświadczyć, żeby zrozumieć unikatowość grupy.

Aleksandra Degórska
Tagi: Koncerty