25.05.2016 10:57

Wardruna zagra w Polsce

Zespół, który współtworzył soundtrack do serialu „Wikingowie”, wystąpi w naszym kraju. Kiedy należy spodziewać się tej kapeli w naszym kraju?

Wardruna zagra w Polsce
foto: materiały prasowe

Wardruna, norweska grupa muzyczna założona przez Einara Selvika znanego z zespołu Gorgoroth, już niebawem zawita do Łodzi. Kapela wystąpi 13 listopada 2016 roku w Klubie Wytwórnia.

Zobaczcie, jak prezentuje się plakat promujący to wydarzenie:

foto: materiały prasowe

Zespół wykonuje muzykę folkową inspirowaną norweskim spirytyzmem oraz runami zapisanymi w najstarszej formie alfabetu runicznego. Koncert promować będzie nowy album studyjny, który ma ukazać się w październiku 2016 roku.

Kapela Wardruna w składzie Einar Selvik, Lindy Fay Hella i Gaahl (Kristian Eivind Espedal) swój debiutancki album Gap Var Ginnuga wydała w 2009 roku. Była to pierwsza płyta z planowanej trylogii. Muzycy komponują i wykonują utwory wykorzystując stare nordyckie instrumenty. Natomiast teksty pisane są zarówno w norweskim jak i starym, nordyckim języku.

Drugi krążek „Runaljod - Yggdrasil” ukazał się w 2013 roku i jest kontynuacją debiutu. Gościnnie na płycie wystąpili islandzki kompozytor Hilmar Örn Hilmarsson oraz pochodzący również z Islandii wykonawca rímur - Steindór Andersen.

Utwory z obu płyt zostały wykorzystane w serialu „Wikingowie”:

Trylogia „Runaljod”, którą w 2016 roku zamknie album „Ragnarok”, jest muzyczną interpretacją 24 run zapisanych w najstarszej formie runicznego alfabetu. Niektóre z nagrań zostały zarejestrowane na łonie natury, w miejscach lub okolicznościach mających znaczenie dla każdej runy. Na płycie, poza brzmieniami tradycyjnych instrumentów, pojawiają się również odgłosy lasu, wody czy płonących pochodni.

Bilety na koncert w Łodzi w przedsprzedaży kosztują 130 złotych, zaś w dniu koncertu - 150 zł.

Łódzki występ nie będzie pierwszym koncertem zespołu w naszym kraju, bowiem kapela zagrała w 2015 roku podczas Castle Party.

Wybierzecie się na występ zespołu Wardruna?

Aleksandra Degórska
Tagi: Koncerty