Wianki nad Wisłą w Warszawie 2018 - kiedy odbędzie się impreza i kto wystąpi?
Aleksandra Degórska
23.05.2018 15:05
Wianki nad Wisłą w Warszawie 2018 - kiedy odbędzie się impreza i kto wystąpi? Fot. East News

Sprawdźcie, kiedy odbędzie się popularna impreza w Warszawie i jakich artystów usłyszycie na żywo.

Impreza Wianki nad Wisłą 2018 w Warszawie co roku przyciąga sporo osób, które chcą się pobawić przy dźwiękach dobrej muzyki. Zastanawiacie się, czy w tym roku warto wybrać się na to wydarzenie?

Już teraz w swoim koncertowym kalendarzu możecie zaznaczyć datę 23 czerwca 2018 roku. Wianki nad Wisłą odbędą się na Podzamczu i impreza potrwa od południa do północy. Wstęp na imprezę jest bezpłatny.

Oprócz pikniku rodzinnego nawiązującego do słowiańskiej tradycji świętowania Nocy Kupały, odbędzie się pokaz sztucznych ogni oraz wcześniej wspomniane koncerty.

Wianki nad Wisłą 2018 - kto wystąpi?

Z okazji Nocy Kupały Warszawiacy będą mogli posłuchać występów takich gwiazd, jak Dżem, W&W, Bajm, Daria Zawiałow oraz Ten Typ Mes. Jeżeli chcecie być na bieżąco z informacjami dotyczącymi Wianków nad Wisłą to możecie dołączyć do wydarzenia na Facebooku:

Z jakiej okazji odbywają się Wianki nad Wisłą 2018?

Impreza co roku odbywa się z okazji Nocy Świętojańskiej - słowiańskiego święta, które przypada w najkrótszą noc w roku. Mamy wówczas do czynienia z letnim przesileniem Słońca. Jedną z tradycji związanych z tym świętem jest puszczanie wianków do rzeki przez dziewczyny. Jeśli zostanie on wyłowiony przez kawalera to znak, że dziewczyna szybko wyjdzie za mąż.

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.