29.01.2018 17:25

Wiemy kto zastąpi Katatonię na Castle Party 2018

Festiwal odbędzie się w dniach 12-15 lipca 2018 na terenie bolkowskiego zamku.

Wiemy kto zastąpi Katatonię na Castle Party 2018
foto: Romana Makówka / Antyradio.pl

Po tym jak szwedzki zespół odwołał większość koncertów zaplanowanych na 2018 rok w Europie, w tym występ na festiwalu w Bolkowie organizatorzy imprezy ogłosili ankietę, w której bywalcy festiwalu mogli wybrać godne zastępstwo dla Katatonii. Wybór padł na Apoptygma Berzerk (w skrócie APOP lub APB). Grupa od samego początku uplasowała się na szczycie listy. Jej fani ani na chwile nie dali innym zespołom wyprzedzić swoich idoli.

Grupa pochodzi z Norwegi i tworzy muzykę synthpop / EBM. Grupa powstała w 1986 roku, założona przez Stephana Grotha i Jona Erika Martinsena. Drogi Stephana i Jona rozeszły się jednak już po wydaniu pierwszego demo „Victims Of Mutilation”, kiedy Martinsen opuścił APB. Debiutancki singiel zespołu ukazał się w roku 1991 i nosił tytuł „Ashes To Ashes”. Muzycy bardzo szybko zjednali sobie fanów mrocznego, elektronicznego brzenia.

Z początkiem XXI wieku brzenie zespołu uległo zmianie i jest to obecnie typowo rockowy skład. Będzie to ich pierwszy koncert na dziedzińcu bolkowskiego zamku.

Kolejną z niespodzianek będzie występ formacji Licho, która po premierze albumu „Podnoszenie czarów” i listopadowej trasie z Furią i Thaw zaskarbiła sobie serca polskich fanów. Począwszy od wczesnych materiałów – „Licho” (demo) oraz splitu „Jak naprawić duszę ludzkości” z „Duszę Wypuścił”, a na dwóch pełnych płytach skończywszy, formacja ewoluowała od solowego projektu Szturpaka, aż do zespołu w pełnym tego słowa znaczeniu. Taniec na łysej górze, pogrzeb w karczmie, rozmowy z kamieniem – oto przedziwne gusła w duchu, któremu tym razem twórcy zdecydowali nadać imię grotowski black metal.

Dotychczas organizatorzy potwierdzili między innymi występy grup: Samael, Project Pitchfork, Faun, The Eden House, Agonoize, Theatre of Hate, Tyske Ludder, Made In Poland, Grausame Tochter, The House of Usher, Escape with Romeo, Traitrs, Gothminister, Department.

Castle Party 2018 - bilety

Szczegółowe informacje dotyczące festiwalu odnaleźć można na oficjalnej stronie internetowej Castle Party. Bilety natomiast dostępne są na tej stronie.

Aleksandra Degórska
Tagi: Koncerty Castle Party 2017