Wilki i The Bloody Beetroots na Przystanku Woodstock 2017

Justyna Kierzkowska
27.02.2017 21:55
Wilki i The Bloody Beetroots na Przystanku Woodstock 2017 Fot. Krystian Trela/REPORTER/East News

Do line-upu 23. edycji festiwalu w Kostrzynie nad Odrą dołączyła kolejna dwójka wykonawców. Sprawdźcie, kiedy będzie można na żywo posłuchać grupy Wilki oraz zespołu The Bloody Beetroots.

23. Przystanek Woodstock odbędzie się w dniach 3-5 sierpnia 2017 roku. Pierwszą ogłoszoną gwiazdą imprezy stał się zespół Amon Amarth. Kolejno dowiedzieliśmy się, że na scenach festiwalu wystąpią również Trivium, Orange Goblin, The Exploited i Kyle Gass Band. Zobaczyć będzie można także zespoły The Qemists i Nothing But Thieves, które dołączyły do line-upu pod koniec stycznia 2017.

Na początku lutego organizatorzy ujawnili także, że na scenie w Kostrzynie nad Odrą pojawią się brytyjska grupa Slaves i założony w 1986 roku amerykański zespół Prongs. Teraz do ogłoszonych wcześniej kapel dołączyły Wilki oraz The Bloody Beetroots.

Wilki

Wszystko zaczęło się od „Son Of The Blue Sky w 1992 roku. Po sukcesie, którym okazały się m.in. utwory „Son of The Blue Sky”, „Aborygen” czy „Eli Lama Sabachtani”, zespół wyruszył w trasę koncertową, która trwała prawie bez przerwy przez 3 lata, aby następnie nieoczekiwanie na kilka lat zawiesić działalność.

W 2002 roku grupa powróciła na muzyczną scenę z płytą "4", której sprzedaż osiągnęła 100 tysięcy egzemplarzy. W 2009 roku grupa została zaproszona do udziału w koncercie z kultowej na całym świecie serii MTV Unplugged. W 2016 roku ukazał się ósmy album zespołu zatytułowany „Przez dziewczyny”, który promowała piosenka o tym samym tytule. To najbardziej rockandrollowa płyta w dorobku kapeli, najbliżej jej klimatem do przebojowej „4”. 

Nie bez wpływu na ostatni album musiały być też niedawne zmiany w składzie zespołu. Posadę basisty objął Marcin Ciempiel, a do składu dołączył także Beniamin Gawliński, syn lidera grupy, który gra na gitarze akustycznej i klawiszach, a także śpiewa.

W 2017 roku grupa Wilki obchodzi 25-lecie wydania debiutanckiego albumu. Kapela zagra na Dużej Scenie w pierwszy dzień festiwalu - w piątek 4 sierpnia 2017 o godzinie 22:30.

The Bloody Beetroots

To solowy projekt zamaskowanego DJ-a i producenta znanego jako Sir Bob Cornelius Rifo. Artysta miesza ze sobą electro house, dance-punk, dubstep z new rave i punk rockiem. Remixy i zupełnie nowe kawałki często łączą surowe elektroniczne brzmienie z żywymi instrumentami i czysto rockowymi riffami.

W 2010 roku podczas trasy koncertowej DJ Rifo powołał do życia ekipę The Bloody Beetroots Death Crew 77, w której skład weszli m.in. perkusista Edward Grinch, a za sample i efekty dźwiękowe odpowiadał Tommy Tea. Rok później do grupy dołączył Dennis Lyxzen z punkowego zespołu Refused, by użyczyć wokalu na kilku utworach podczas trasy koncertowej „Church of Noise”. Dwa lata później, Rifo zaczął pojawiać się w australijskim Ministry o Sound, a w kolejnych latach wystąpił na prestiżowym noworocznym koncercie w Los Angeles oraz wydał single „Rocksteady” i „Chronicles of a Fallen Love”, na których gościnnie pojawili się Deadmau5 i Greta Svabo Bech.

W 2013 roku DJ Rifo wyruszył w trasę obejmującą Europę i Amerykę z potężnym pokazem zatytułowanym The Bloody Beetroots Live. Na wydanym w 2013 roku singlu „Out of Sight”, gościnnie wystąpili Paul McCartney i Youth. W tym samym roku światło dzienne ujrzał kolejny album DJ-a zatytułowany „Hide”.

Dla wielu zaskoczeniem może być fakt, że zamaskowany DJ jest klasycznie wykształconym muzykiem, który często sięga po gitarę, bas, czy perkusję podczas swoich żywiołowych i bardzo przemyślanych pod względem wizualnym setów. Na pytanie dlaczego występuje w czarnej masce (inspirowanej Venomem - przeciwnikiem Spidermana), Sir Bob Cornelius Rifo odpowiada, że taki zabieg pozwala mu na skupienie uwagi publiczności na muzyce i jednocześnie odwraca uwagę od niego samego. 
Koncert The Bloody Beetroots zakończy drugi dzień festiwalu - projekt wystąpi w piątek 4 sierpnia 2017 na Dużej Scenie.

Wspomnienie słynnego Woodstockowicza...

14 lutego 2017 Polskę obiegła smutna wiadomość - zmarł legendarny uczestnik Woodstocku - Andrzej „Kaczor” Kaczkowski, który na stałe wpisał się w krajobraz Przystanku Woodstock. Wielu stałych bywalców festiwalu apeluje do organizatorów o upamiętnienie Kaczora podczas impery. Jak będzie? Okaże się już 3 lipca 2017.

Justyna Kierzkowska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.