Wilki i The Bloody Beetroots na Przystanku Woodstock 2017

Justyna Kierzkowska
27.02.2017 21:55
Wilki i The Bloody Beetroots na Przystanku Woodstock 2017 Fot. Krystian Trela/REPORTER/East News

Do line-upu 23. edycji festiwalu w Kostrzynie nad Odrą dołączyła kolejna dwójka wykonawców. Sprawdźcie, kiedy będzie można na żywo posłuchać grupy Wilki oraz zespołu The Bloody Beetroots.

23. Przystanek Woodstock odbędzie się w dniach 3-5 sierpnia 2017 roku. Pierwszą ogłoszoną gwiazdą imprezy stał się zespół Amon Amarth. Kolejno dowiedzieliśmy się, że na scenach festiwalu wystąpią również Trivium, Orange Goblin, The Exploited i Kyle Gass Band. Zobaczyć będzie można także zespoły The Qemists i Nothing But Thieves, które dołączyły do line-upu pod koniec stycznia 2017.

Na początku lutego organizatorzy ujawnili także, że na scenie w Kostrzynie nad Odrą pojawią się brytyjska grupa Slaves i założony w 1986 roku amerykański zespół Prongs. Teraz do ogłoszonych wcześniej kapel dołączyły Wilki oraz The Bloody Beetroots.

Wilki

Wszystko zaczęło się od „Son Of The Blue Sky w 1992 roku. Po sukcesie, którym okazały się m.in. utwory „Son of The Blue Sky”, „Aborygen” czy „Eli Lama Sabachtani”, zespół wyruszył w trasę koncertową, która trwała prawie bez przerwy przez 3 lata, aby następnie nieoczekiwanie na kilka lat zawiesić działalność.

W 2002 roku grupa powróciła na muzyczną scenę z płytą "4", której sprzedaż osiągnęła 100 tysięcy egzemplarzy. W 2009 roku grupa została zaproszona do udziału w koncercie z kultowej na całym świecie serii MTV Unplugged. W 2016 roku ukazał się ósmy album zespołu zatytułowany „Przez dziewczyny”, który promowała piosenka o tym samym tytule. To najbardziej rockandrollowa płyta w dorobku kapeli, najbliżej jej klimatem do przebojowej „4”. 

Nie bez wpływu na ostatni album musiały być też niedawne zmiany w składzie zespołu. Posadę basisty objął Marcin Ciempiel, a do składu dołączył także Beniamin Gawliński, syn lidera grupy, który gra na gitarze akustycznej i klawiszach, a także śpiewa.

W 2017 roku grupa Wilki obchodzi 25-lecie wydania debiutanckiego albumu. Kapela zagra na Dużej Scenie w pierwszy dzień festiwalu - w piątek 4 sierpnia 2017 o godzinie 22:30.

The Bloody Beetroots

To solowy projekt zamaskowanego DJ-a i producenta znanego jako Sir Bob Cornelius Rifo. Artysta miesza ze sobą electro house, dance-punk, dubstep z new rave i punk rockiem. Remixy i zupełnie nowe kawałki często łączą surowe elektroniczne brzmienie z żywymi instrumentami i czysto rockowymi riffami.

W 2010 roku podczas trasy koncertowej DJ Rifo powołał do życia ekipę The Bloody Beetroots Death Crew 77, w której skład weszli m.in. perkusista Edward Grinch, a za sample i efekty dźwiękowe odpowiadał Tommy Tea. Rok później do grupy dołączył Dennis Lyxzen z punkowego zespołu Refused, by użyczyć wokalu na kilku utworach podczas trasy koncertowej „Church of Noise”. Dwa lata później, Rifo zaczął pojawiać się w australijskim Ministry o Sound, a w kolejnych latach wystąpił na prestiżowym noworocznym koncercie w Los Angeles oraz wydał single „Rocksteady” i „Chronicles of a Fallen Love”, na których gościnnie pojawili się Deadmau5 i Greta Svabo Bech.

W 2013 roku DJ Rifo wyruszył w trasę obejmującą Europę i Amerykę z potężnym pokazem zatytułowanym The Bloody Beetroots Live. Na wydanym w 2013 roku singlu „Out of Sight”, gościnnie wystąpili Paul McCartney i Youth. W tym samym roku światło dzienne ujrzał kolejny album DJ-a zatytułowany „Hide”.

Dla wielu zaskoczeniem może być fakt, że zamaskowany DJ jest klasycznie wykształconym muzykiem, który często sięga po gitarę, bas, czy perkusję podczas swoich żywiołowych i bardzo przemyślanych pod względem wizualnym setów. Na pytanie dlaczego występuje w czarnej masce (inspirowanej Venomem - przeciwnikiem Spidermana), Sir Bob Cornelius Rifo odpowiada, że taki zabieg pozwala mu na skupienie uwagi publiczności na muzyce i jednocześnie odwraca uwagę od niego samego. 
Koncert The Bloody Beetroots zakończy drugi dzień festiwalu - projekt wystąpi w piątek 4 sierpnia 2017 na Dużej Scenie.

Wspomnienie słynnego Woodstockowicza...

14 lutego 2017 Polskę obiegła smutna wiadomość - zmarł legendarny uczestnik Woodstocku - Andrzej „Kaczor” Kaczkowski, który na stałe wpisał się w krajobraz Przystanku Woodstock. Wielu stałych bywalców festiwalu apeluje do organizatorów o upamiętnienie Kaczora podczas impery. Jak będzie? Okaże się już 3 lipca 2017.

Justyna Kierzkowska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.