23.06.2020 08:55

Wojciech Mann na Pol'and'Rock Festival 2020. Do składu dołączyli także znani muzycy

Pol'and'Rock Festival w tym roku przyjmie formę Najpiękniejszej Domówki Świata. grono artystów, którzy wezmą udział w wydarzeniu ciągle się powiększa.

Pol'and'Rock Festival
foto: PIOTR DZIURMAN/REPORTER

Pandemia koronawirusa pokrzyżowała plany koncertowe zarówno ich uczestnikom, jak i organizatorom oraz artystom. Ze względu na zagrożenia epidemiologiczne wszystkie duże wydarzenia muzyczne takie jak letnie festiwale musiały zostać odwołane lub przełożone. Nie inny los spotkał Pol'and'Rock Festival, który od lat gromadzi setki tysięcy fanów muzyki w Kostrzynie nad Odrą. Jednak Jurek Owsiak nie chciał zostawić festiwalowiczów z niczym. Postanowił zorganizować Najpiękniejszą Domówkę Świata.

Pol'and'Rock Festival 2020. Kto wystąpi?

Na Pol'and"Rock Festival online nie zabraknie wielkich nazwisk i koncertów. Do muzycznego składu Domówki dołączyli właśnie kolejni artyści. W studiu WOŚP, aby zagrać na żywo dla publiczności przed komputerami, pojawi się między innymi Jelonek, Renata Przemyk i Łowcy Band.

Pol'and'Rock
Pol'and'Rock
Przeczytaj także Najpiękniejsza Domówka Świata już wkrótce. Co już wiemy o Pol'and'Rocku online?

Jelonek to pseudonim artystyczny muzyka, kompozytora i multiinstrumentalisty Michała Jelonka. Artysta jest powszechnie uznawany za pierwsze skrzypce (dosłownie i w przenośni) polskiej sceny art rockowej. W swojej muzyce Jelonek bezbłędnie łączy muzykę klasyczną z elementami metalu, hard-rocka czy rocka progresywnego. Jelonek z pasją bawi się muzyką, odważnie eksperymentując z brzmieniami i przekraczając granice między gatunkami muzycznymi.

Jelonek tworzy prawdziwie eksperymentalne oblicze muzyki rockowej w Polsce, dając nowe, rockowe i metalowe życie muzyce poważnej. Dla publiczności przybywającej tłumnie na koncerty Jelonka, to właśnie jego interpretacje flagowych utworów muzyki klasycznej są często pierwszym kontaktem z muzyką poważną, a Jelonek pokazuje jak daleko klasyce jest od nudy, czy sztywnej formalności sali koncertowej.

Twórcza ekspresja Renaty Przemyk na Pol’and’Rock Festival Online 2020

Artystka, która świętowała 30-lecie swojej twórczości na ubiegłorocznym Pol’and’Rock Festival w tym roku wystąpi na internetowej edycji festiwalu, czyli na Najpiękniejszej Domówce Świata. Renata Przemyk to artystka nietuzinkowa, łącząca kobiecą eteryczność, zmysłowość i siłę.

Piosenkarka ma na koncie 10 płyt studyjnych, trzy kompilacje, a już 17 lipca w dyskografii Renaty Przemyk pojawi się nagranie jej elektryzującego występu na scenie Nocnej Akademii Sztuk Przepięknych podczas 25-tej edycji Pol’and’Rock Festival. Jej koncert był zaproszeniem do wspólnego przeżywania sztuki, bo Renata Przemyk w nietuzinkowy sposób łączy przejmującą teatralność scenicznej ekspresji z błyskotliwym podejściem do tworzenia muzyki.

Łowcy B. na Pol'and'Rock Festival 2020

Muzyczne oblicze członków kabaretu Łowcy.B to kapela pełna energii, humoru i chęci do dobrej zabawy. Ja Mmm Chyba Ściebie zagrają na Najpiękniejszej Domówce Świata, czyli na internetowej edycji Pol’and’Rock Festival.

Posłuchaj podcastu

Zespół w swojej stylistyce czerpie pełnymi garściami ze spuścizny głębokiego PRL-u. Rytmiczne, żywiołowe kawałki grupy porywają publiczność do zabawy pod sceną i do szalonego pogo. W tekstach kapeli nie brakuje humoru, ale też sarkazmu czy satyry, która celnie obnaża niedoskonałości i wady naszego społeczeństwa.

Wojciech Mann na Pol'and'Rock 2020

Pol'and'Rock to także ASP, czyli Akademia Sztuk Przepięknych, gdzie festiwalowicze mogą spotkać się z kultowymi twórcami, reżyserami, dziennikarzami, a nawet politykami i osobiście zadać im pytania dotyczące ich działalności. Również tego popularnego panelu nie zabraknie w wersji festiwalu online. Do składu gości ASP dołączył właśnie Wojciech Mann oraz twórcy #byckobietatour.

Pol'and'Rock Festival online. Gdzie i kiedy oglądać?

Festiwal Pol'and'Rock 2020 online odbędzie się w dniach 30 lipca - 1 sierpnia i obejmie niemal 70 godzin transmisji. Wśród ogłoszonych artystów, którzy zagrają podczas wydarzenia znaleźli się:

 • Jelonek
 • Renata Przemyk
 • Łowcy B.
 • Pull The Wire
 • Łydka Grubasa
 • Big Cyc
 • happysad
 • Romantycy Lekkich Obyczajów
 • Piotr Bukartyk
 • Majka Jeżowska
 • Raz Dwa Trzy
 • Kwiat Jabłoni
Majka Jeżowska
Majka Jeżowska
Przeczytaj także Tęsknicie za Pol'and'Rock Festival? Pamiętny koncert Majki Jeżowskiej ukazał się na DVD i CD
Joanna Chojnacka
Tagi: Koncerty Pol'and'Rock Festival