Wolves In The Throneroom na dwóch koncertach w Polsce [DATY, MIEJSCA, BIELTY]

21.07.2022 17:02
Wolves In The Throneroom na dwóch koncertach w Polsce [DATY, MIEJSCA, BIELTY] Fot. Shutterstock

Wolves In The Throne Room zagrają dwa koncerty w Polsce. Sprawdźcie szczegóły wydarzeń.

Wolves in the Throne Room to amerykański zespół black metalowy założony w 2002 roku w Olimpii w stanie Waszyngton przez braci Aarona i Nathana Weaverów. Do tej pory wydali siedem pełnowymiarowych albumów, dwa albumy koncertowe i jedną EP-kę. Jedną z koncepcji założycieli zespołu jest skierowanie "energii krajobrazu Północno-Zachodniego Pacyfiku" do formy muzycznej.

Wolves In The Throneroom na dwóch koncertach w Polsce

Muzyka zespołu została opisana jako "klimatyczny black metal" i "cascadian black metal" i jest inspirowana skandynawskim black metalem.

Polecamy

Wolves in the Throne Room nie jest black metalem, a dokładniej, gramy black metal na własnych warunkach, z naszych własnych powodów

- twierdzi Aaron Weaver.

Natura i jej potęga oraz tajemnice stanowią też ważną część przekazu grupy. Sprawa kluczowa to koncerty, które Wolves In The Throne Room gra bez makijaży, bez kapturów i masek oraz przy świetle płomieni, co tworzy aurę swoistego muzycznego rytuału. Muzycy lubią, gdy publika, zamiast szaleć, kontempluje ich muzykę.

Wolves In The Throneroom w Polsce. Daty, miejsca, bilety

Bracia Weaver zagrają w Warszawie oraz Krakowie. Zespół zagra kolejno 20 października w krakowskim klubie Kwadrat, a następnie 21 października w klubie Proxima w Warszawie. Gościem specjalnym zespołu będą Bell Witch & Aerial Ruin, występujący pod nazwą Stygian Bough.

 
Biety dostepne sa na knockoutmusicstore.pl.

Romana Makówka
Romana Makówka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.