Woodstock powróci w 50. rocznicę festiwalu w 2019

Aleksandra Degórska
12.10.2018 12:14
Woodstock powróci w 50. rocznicę festiwalu w 2019 Fot. lia.com

Tę datę warto już zapisać w swoim kalendarzu! Sprawdźcie, kiedy odbędzie się Woodstock.

Woodstock Festival to legendarne i ważne wydarzenie dla wszystkich fanów rocka. W sierpniu 1969 na farmie M. Yasgura w Bethel niedaleko Nowego Jorku pojawiło się tylu uczestników, że tłum zniósł barierki i wtargnął na teren imprezy nie płacąc za bilety.

Jest to jeden z najważniejszych oraz najbardziej znanych festiwali w historii rocka, chociażby ze względu na muzyków, którzy zagrali na jednaj scenie m.in. Jimi Hendrix, Santana, Joe Cocker, Janis Joplin czy The Who.

Woodstock powróci w 2019 roku

Festiwale muzyczne stały się już normą, ale fani rocka nadal wzdychają za legendarnym Woodstockiem. Jak się okazuje impreza wróci w 2019 roku z okazji 50-lecia festiwalu. Live Nation wraz z agencją Invnt zapowiedzieli, że impreza odbędzie się w sierpniu 2019 roku w tym samym miejscu, co w 1969 roku.

Jacy muzycy zaprezentują się na tej imprezie? Organizatorzy zapowiadają, że artyści będą reprezentować różne gatunki muzyczne, ale jak na razie nie podano żadnych szczegółów. 

Woodstock powracał już kilkukrotnie, m.in. w 25. rocznicę w 1994 roku i wówczas wystąpili m.in. Green Day czy Aerosmith. Natomiast 5 lat później w miejscowości Rome na Woodstocku zagrali Metallica, Megadeth czy Limp Bizkit.

Woodstock Festival: naukowcy chcą zlokalizować dokładną lokalizację sceny

Archeolodzy wcięli się za teren Woodstocku i postanowili wyznaczyć, gdzie dokładnie znajdowała się scena, na której zagrały dla Dzieci Kwiatów popularne wówczas gwiazdy.

Miejsce, gdzie odbył się Woodstock wpisane jest do rejestru zasobów kulturowych National Register of Historic Places i na jego terenie znajduje się muzeum, które jest hołdem dla lat 60. Wykopy archeologów na pewno wpłynął na obchody 50-lecia Woodstock Festival.

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.