30.08.2016 11:21

Yossi Sassi Band zagra w Warszawie 11 października 2016

Izraelska kapela wystąpi w klubie Progresja Music Zone i zaprezentuje m.in. kawałki z najnowszego albumu. Sprawdźcie szczegóły wydarzenia.

Yossi Sassi Band zagra w Warszawie 11 października 2016
foto: materiały prasowe

Grupa działa nieprzerwanie od 2011 roku i w tym czasie zdążyła odbyć kilka tras koncertowych oraz wydać dwa albumy studyjne - „Melting Clocks” w 2012 roku i „Desert Butterflies” w 2014 roku jako solowe projekty Yossi Sassiego. Trzeci album, „Roots And Roads”, miał swoją premierę w maju 2016 już pod znakiem Yossi Sassi Band.

Znany światowej publiczności ze swojego charakterystycznego brzmienia, Yossi Sassi łączy muzykę roots ze współczesnymi brzmieniami. Stara się połączyć Wschód z Zachodem, rocka z muzyką folk i instrumenty akustyczne z wirtuozerską gitarą elektryczną.

Sassi może się pochwalić prawie dwudziestopięcioletnim doświadczeniem jako producent i kompozytor, a także aranżer. Był jednym z współzałożycieli powstałego w 1991 roku zespołu Orphaned Land, który opuścił w 2014. Yossi gra na siedemnastu różnych gitarach i tradycyjnych instrumentach akustycznych. Był zapraszany do wspólnych występów na scenie z takimi zespołami, jak Metallica, Steve Vai, Marty Friedman, Steven Wilson, Dave Lombardo, czy Ron „Bumblefoot” Thal.

Jest twórcą i wynalazcą bouzukitary, połączenia gitary elektrycznej z buzuki i gitarą akustyczną. Wystąpił z przemową „Siła muzyki w jednoczeniu ludzi” na konferencji TED (Technology, Entertainment, and Design). Jest także czterokrotnym laureatem nagród pokoju i przyjaźni, nadanymi przez miasta i rządy kilku państw.

Yossi Sassi Band w Warszawie

Kapela zaprezentuje się przed polską publicznością 11 października 2016 w klubie Progresja Music Zone. Bilety w cenie 60 zł są dostępne w ramach sieci Ticketpro.pl oraz w dniu koncertu w kasie klubu Progresja. Jako support wystąpi grupa Sechem, która promuje swój pierwszy studyjny album „Reneissance of the Ancient Ka”.

Wybieracie się na koncert Yossi Sassi Band?

Justyna Kierzkowska
Tagi: Koncerty